15 yaş üstü araçları etkileyecek

Teknik Araç Muayenesi (ITV) zorunlu periyodik incelemeyi içerir. arababazen bir durum haline gelse de sorunözellikle arabalı sürücüler için en yaşlı. Orada “ciddi kusurlar” dolaşımı engelliyor, bu nedenle merkezlere gidilmesi tavsiye edilir onaylı arabada bunlardan hiçbirinin bulunmadığından emin olarak hatalar.

En çok korkulan uyarılar arasında MIL’e tanık olun. Bu arıza ışığı araç çalıştırıldığında etkinleştirilir, ancak normalde kontak açıldığında söner. motor. Ancak bu sinyal devam ederse Aydınlatılmış Araç hareket halindeyken bu, bir şeyin olduğu anlamına gelir. kusur sistemin doğru işleyişinde, dolayısıyla müfettiş askıya alınacak ITV.

arızalar Değişken nitelikte olabilirler ve aşağıdaki gibi parçaları etkileyebilirler: enjektörler, Fişler, vanalarO katalizör veya dakika başına devir sensörü (RPM), diğerlerinin yanı sıra. Bunu çözmek için araç sahibinin sorunu çözmek üzere atölyeye gitmesi gerekecek. zarar ve bu parlak uyarı kapamak.

Zorunlu OBD testi

Alakalı haberler

Eylülden beri 2018‘Yerleşik Tanılama’ testi (OBD) ITV’yi geçmek zorunludur. Bu sistem izin verir monitör dahil olmak üzere, aracın doğru şekilde çalıştırılmasıyla ilgili cihazların çalışması motor.

Aynı şekilde daha önce arabalarda 2008 Denetçinin bunu doğrulaması zorunludur. MIL’e tanık olun kapattıktan birkaç saniye sonra kapanıyor anahtar kişi muayeneden geçmek. Aksi takdirde sürücüye bir servise gitmesi istenecektir. uzman atölye çözmek için motor arızası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir