2024’te bir sonraki Apple iPhone’a geleceği söylenen en iyi 5 özellik

iPhone 16 Özeti: Her ne kadar yaygın olarak iPhone 16 olarak bilinen bir sonraki iPhone serisinin lansmanına yaklaşık 9 ay kalmış olsa da söylentiler ve sızıntılar şimdiden su yüzüne çıkmaya başladı. Sonuç olarak artık bir sonraki Apple iPhone’un neler sunabileceğine dair bir fikrimiz var. Mevcut iPhone serisine birkaç önemli yükseltme getirmesi bekleniyor; bunların arasında en öne çıkanı kameralar olacak. iPhone 16’yı bekliyorsanız, bir sonraki Apple iPhone’a geleceği söylenen ilk 5 özelliği öğrenin.

1. Katı hal düğmeleri

Aylardır iPhone 15 serisinin fiziksel ses düğmelerinin yerini alacak dokunsal katı hal düğmelerine sahip olacağı söylendi. Ancak Mark Gurman’a göre “üretim karmaşıklığı, yüksek maliyetler ve yazılım entegrasyon sorunları” nedeniyle iPhone’larda fiziksel ses düğmeleri hala mevcut. Söylentiler iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max’in bu özelliğe sahip olacağını öne sürüyor.

2. Daha büyük ekran

Apple analisti Ross Young, teknoloji devinin gelecek yıl daha da büyük iPhone’lar tanıtacağını iddia etti. Young, Apple’ın gelecek yıl 6,3 inç iPhone 16 Pro ve 6,9 ​​inç iPhone 16 Pro Max ile daha da büyüyebileceğini iddia ediyor. Bu arada standart modellerin mevcut boyutlarını koruması bekleniyor.

Hangisi olduğundan emin değilim
satın almak için mobil?

3. Ekranın Altında Yüz Kimliği

Apple artık tüm iPhone serisinde çentikten kurtulmuş olsa da, Face ID modülü ve ön kamera hala üst kısımda yer alıyor. Ancak analist Ming-Chi Kuo’ya göre Apple 2024’te tam ekran bir iPhone tanıtmayı planladığından bu durum yakında değişebilir. Ekran altı Face ID sensörüne sahip olabilir.

4. Daha iyi kamera

Bu özelliğin bu yılki iPhone 15 Pro Max’e eklenmesinin ardından iPhone 16 Pro’nun da tetraprism lensi alabileceği bildiriliyor. Apple’ın verimi artırmak için özel tedarikçisi Largan ile birlikte çalıştığı bildiriliyor. Apple ayrıca akıllı telefonun daha küçük boyutunu telafi etmek için özel olarak kalıplanmış lenslere öncülük etmek istiyor. Bu, Apple’ın iPhone 16 Pro’nun küçük form faktöründen ödün vermeden daha büyük lensleri takmasına olanak tanıyacak.

5. Diğer yükseltmeler

Apple’ın gelecek yıl iPhone 16 Ultra’da USB Type-C bağlantı noktasını da terk etmesiyle ‘bağlantı noktasısız’ hale gelebileceği bildirildi. Üstelik önceki bir rapor, yakında çıkacak iPhone 16 Pro Max’in iPhone 16 Ultra olarak adlandırılabileceğini ve daha hızlı işlemci ve ek kamera iyileştirmeleri gibi özelliklere sahip olabileceğini belirtmişti. Ultra’nın önceki dört telefona ek olarak tamamen yeni bir telefon olacağı yönünde söylentiler var.

Tüm bilgilerin resmi olmayan raporlara dayandığını ve ihtiyatlı yaklaşılması gerektiğini unutmamak önemlidir. Yalnızca Apple’ın resmi onayı, muhtemelen 2024’ün son yarısında çıkacak olan iPhone 16 hakkındaki gerçek ayrıntıları ortaya çıkaracak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir