Analistler, Apple’ın WWDC 2024’te iOS 18 ile yapay zeka destekli Siri’yi piyasaya süreceğini söylüyor; kartlarda heyecan verici ücretler

ChatGPT tarzı bir yapay zeka (AI) sohbet robotu Apple için kartlarda olabilir mi? Yeni bir rapor bunu gösteriyor! Cupertino merkezli teknoloji devinin uzun süredir iPhone gibi ürün gruplarına dahil edebileceği yapay zeka teknolojisi üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Hatta geçen yıl yayınlanan bir raporda, Apple’ın AppleGPT olarak adlandırılan Büyük Dil Modelini (LLM) geliştirdiği bile belirtilmişti. Şimdi, teknoloji devinin bu yıl yeni nesil Siri’yi içeren iOS 18 ile muhtemelen bir yapay zeka hamlesi yapacağı ve bunun bir yapay zeka sohbet robotu tarafından destekleneceği öne sürülüyor. Ne olacağını bilin.

AI sohbet robotu destekli Siri

Financial Times’ın raporuna göre, bu yılki Dünya Çapında Geliştirici Konferansı (WWDC), Apple’ın iPhone için iOS 18 olarak adlandırılan bir sonraki işletim sisteminin lansmanına tanıklık edecek. Ancak bir şey farklı olacak. Morgan Stanley analistleri, bu güncellemenin üretken yapay zekaya odaklanacağına ve yüksek lisans eğitimleri tarafından desteklenen yeni bir Siri getirebileceğine inanıyor.

Şu ana kadar Apple, üretken yapay zeka konusunda geri adım atarken, Google ve Samsung da dahil olmak üzere benzerleri yapay zekanın yoğun şekilde dahil olduğu akıllı telefonlar piyasaya sürdü. Ancak Apple, muhtemelen dünyaya tanıtmadan önce AI teknolojisini mükemmelleştirmek için geleneksel bekleme oyununu oynuyor.

Hangisi olduğundan emin değilim
satın almak için mobil?

AI Pryon’un CEO’su ve Yap’ın kurucusu Igor Jablokov, FT’ye şunları söyledi: “Teknolojinin birleştiği noktaya kadar geride durma ve bekleme eğilimindeler ve bu teknolojinin en iyi temsillerinden birini sunabilirler”.

Yapay zekaya ilişkin önceki ipuçları

Hong Kong’lu bir yatırım firmasında analist olan Jeff Pu’ya göre Apple, 2024 sonlarında iPhone ve iPad’de üretken yapay zekayı uygulamaya başlayacak. Bunu yapmak için şirketin bu yıl yaklaşık 100 yapay zeka sunucusu oluşturduğu bildiriliyor ve daha fazlası da eklenebilir. Bulut tabanlı yapay zeka sunmayı planladığı için 2024 yılında inşa edildi. Dahası, Apple’ın ‘edge AI’ adı verilen cihaz içi bir AI teknolojisi üzerinde de çalıştığı bildiriliyor.

Raporlara göre Apple, yapay zekayı mümkün olduğu kadar çok uygulamaya dahil etmek istiyor. Apple Music otomatik olarak oluşturulan çalma listeleri alabilirken, Keynote veya Pages gibi uygulamalar otomatik olarak slayt desteleri oluşturan bir özelliğe sahip olabilir. Ayrıca AppleCare’i üretken yapay zeka ile desteklemeyi de amaçlıyor.

Ayrıca bugünün diğer öne çıkan hikayelerini de okuyun:

Yapay Zeka Büyük Teknolojinin Kontrolü Altında! Aleph Alpha GmbH CEO’su Jonas Andrulis, yapay zekaya para akıtan büyük teknoloji şirketlerinin gelişen teknolojiye hakim olabileceğini söyledi. Bunun burada nasıl sonuçlanacağını öğrenmek için dalın.

En Büyük Teknoloji Şirketleri Personel Kanını Alıyor! Teknoloji sektöründeki bir grup şirket, insanların internette daha fazla zaman ve para harcadığı bir dönemde, COVID-19 salgını sırasında işe alımları hızla artırdıktan sonra son zamanlarda bazı çalışanlarını işten çıkarıyor. Artık ateş edilmeye başlandı. Burada her şeyi öğrenin.

Yapay zeka ve tehlikeleri! Dünyanın geri kalanında olduğu gibi, yapay zekanın hem harikaları hem de saçmalıkları Latin Amerika’da giderek daha fazla görünür hale geliyor. Aradaki fark, bölgenin sadece gelir açısından değil aynı zamanda teknoloji açısından da dünyanın en eşitsiz bölgeleri arasında yer almasıdır. Hem şirketler hem de düzenleyiciler için soru, bu ayrımı daraltmak için yapay zekanın yükselişinden nasıl yararlanılacağıdır. Burada neler olduğuna bakın.

Bir şey daha! Artık WhatsApp Kanallarındayız! Bizi orada takip edin, böylece teknoloji dünyasından hiçbir güncellemeyi kaçırmazsınız. ‎HT Tech kanalını WhatsApp üzerinden takip etmek için tıklayın Burada hemen katılmak için!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir