Apple iPhone 16 yükseltilmiş Siri ile gelecek, iPhone 15’i yenecek mi? Ming-Chi Kuo büyük mikrofon iddiasında bulundu

Akıllı telefon teknolojisinin manzarası hızla gelişiyor ve aynı durum şu anda piyasaya sürülen ürünlere de yansıyor ve teknoloji uzmanları yakın gelecek için çok daha fazlasını vaat ediyor. Apple her yıl iPhone’larında en son teknolojileri tanıtıyor. Ve şimdi, 2024 henüz başlamamış olsa da iPhone 16 serisi hakkında zaten pek çok spekülasyon duyduk. Bu kez de spekülasyonlar, Apple’ın merakla beklenen ve özellikle yapay zeka (AI) kısmı olmak üzere hem donanım hem de yazılım alanında yeni standartlar belirlemesi beklenen iPhone 16’sıyla ilgili. Cihazın mikrofon sisteminde önemli yükseltmelerin yayınlanacağı ve bunun Siri’nin yeteneklerinde ve dikte doğruluğunda önemli bir ilerlemeye yol açacağı belirtiliyor. Bu muhtemelen iPhone 16’nın bu bölümünü iPhone 15’ten %100’ün üzerinde daha iyi hale getirecek. iPhone 16’dan beklenen tüm özellikleri öğrenmek için burayı kontrol edin.

iPhone 16: beklenen yükseltmeler

9TO5 Mac tarafından hazırlanan bir rapora göre ünlü analist Ming-Chi Kuo, iPhone 16’nın 2024 sonbaharında piyasaya çıkmasını bekliyor. Ona göre iPhone 16, AAC ve Goertek tarafından geliştirilen gelişmiş mikrofonlara sahip olabilir. Yaklaşan mikrofonların kullanıcının sesini daha iyi yakalaması bekleniyor ve bu da sonuçta dikte ve Siri sesli komutlarının doğruluğunun iyileştirilmesine yardımcı olacak.

Geliştirilmiş mikrofonların çeşitli kullanıcı deneyimlerini yükseltmesi muhtemeldir. Teknoloji meraklıları aynı zamanda Kamera uygulamasıyla çekilen videolarda daha net ses, gelişmiş sesli arama kalitesi ve gelişmiş suya dayanıklılık da bekliyor; bu da iPhone’un ses özelliklerinin her şeyi kapsayan bir şekilde geliştirilmesine katkıda bulunuyor.

Hangisi olduğundan emin değilim
satın almak için mobil?

Kuo’nun Medium blogundaki bir gönderisine göre, “Apple, AIGC/LLM’yi entegre etmek için 3Ç23’te Siri ekibini yeniden düzenledi. Ses girişi, mobil akıllı telefonlarda AI/AIGC/LLM için temel arayüz olacak, dolayısıyla Siri’nin donanım ve yazılım özelliklerini ve spesifikasyonlarını güçlendirmek, AIGC’yi tanıtmanın anahtarıdır.”

AAC ve Goertek’ten bahsederek ayrıca şunları yazıyor: “AAC ve Goertek, iPhone 16’nın mikrofon tedarikçileridir (benzer bir sevkiyat tahsisiyle). Spesifikasyon yükseltmesinden yararlanarak, her iPhone 16 için mikrofonların ASP’si en az 100-150 olacaktır. Sonuç olarak, AAC ve Goertek’in gelir ve kazançlarının bu yükseltmeden önemli ölçüde faydalanması bekleniyor. AAC’nin daha küçük gelir ölçeği göz önüne alındığında şirketin nispeten daha fazla fayda sağlaması bekleniyor.”

Ming-Chi Kuo, bu yılın başlarında iPhone 16 serisinin telefoto kameralı iki iPhone içeren ilk seri olacağını bildirmişti.

Lütfen verilen tüm bilgilerin spekülasyonlara dayandığını ve Apple’ın henüz resmi olarak herhangi bir şey yayınlamadığını unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir