Apple iPhone veya iPad katlanabilirleri mi geliyor? Samsung ve LG ekranı hazır hale getirmek için çabalıyor

Samsung’un yıllar önce katlanabilir akıllı telefonunu piyasaya sürmesinin ardından son dönemde Google, Motorola, Oppo gibi birçok marka da pazar yarışına katıldı. Ancak önde gelen akıllı telefon markalarından Apple, katlanabilir akıllı telefonları piyasaya sürmek konusunda şu ana kadar yetersiz kaldı. Ancak artık Apple’ın katlanabilir pazara iPhone veya iPad katlanabilir ile de girebileceği söylentileri var. Apple iPhone veya iPad katlanabilir anlaşmasını gerçekleştirmek için Güney Kore’nin en büyük iki teknoloji holdingi arasında bir mücadele başlattı. Uzmanlar, Samsung ve LG’nin Apple’ın gelecekteki katlanabilir cihazı için 20,25 inçlik katlanabilir ekran geliştirmeye çalıştığına inanıyor. Uzmanların yenilik hakkında ne söylediğini öğrenin.

Apple iPhone veya iPad katlanabilirleri yakında mı gelecek?

The Elec raporuna göre Samsung Display ve LG Display şu anda katlanabilir Apple için 20,25 inçlik bir ekran geliştiriyor. Apple’ın yakın gelecekte katlanabilir iPhone veya iPad modeliyle katlanabilir pazarına girmeyi planladığı söyleniyor.

Raporda, Apple’ın OLED paneller için Samsung Display’in en önemli müşterilerinden biri olduğu belirtildi. Ayrıca şirket, ana şirketi Samsung için katlanabilir ekranlar oluşturma konusunda da uzmanlaştı. 9To5Mac, Apple’ın “yeni bir büyüme motoru” aradığını ve katlanabilir pazara girmenin şirketin premium markası için gelecek hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacağını bildirdi. Bu nedenle Samsung, Galaxy Z Fold ve Flip serisi aracılığıyla kendi katlanabilir geliştirme deneyiminden yararlanarak Apple’ın yeni bir katlanabilir cihaz serisi oluşturmasına yardımcı olacak. Aslına bakılırsa, Apple Foldable’ın alacağı şey, yıllar süren araştırma ve geliştirmenin ardından ortaya çıkan en kaliteli ürün olacak. Bu aynı zamanda katlanabilir Apple’da herhangi bir sorun yaşanma ihtimalinin neredeyse tamamen azaldığı, hatta ihmal edilebilir düzeyde olduğu anlamına da geliyor.

Hangisi olduğundan emin değilim
satın almak için mobil?

Ayrıca şunu okuyun: Samsung Galaxy Z Fold 6 ve Galaxy Z Flip 6 çığır açıcı değişikliklere mi uğrayacak? Raporun ne dediğini kontrol edin

Samsung’un yanı sıra LG Display de Apple için katlanabilir ekranlar geliştirme konusunda yoğun bir şekilde çalışıyor.

Samsung Display, bu hamleyle Apple için katlanabilir ekran üretimine ilişkin özel hakları güvence altına almayı ve LG Display gibi rakipleri yarışta geride bırakmayı umuyor. Ekran analisti Ross Young’a göre Apple’ın katlanabilirliğini 2025 yılına kadar, hatta daha sonrasına kadar görmeyeceğiz. Young ayrıca Apple’ın katlanabilir dizüstü bilgisayarlar için ekran geliştirdiği iddialarını da belirtiyor.

Şimdi, katlanabilir Apple ile ilgili en ilginç şey, beş nesil Fold ve Flip akıllı telefon üreten ve şirketin şimdi Galaxy Z Fold 6 ve Z Flip 6’yı da geliştiren Samsung dahil olmak üzere diğer markalara sağlayacağı rekabet olacak.

Bir şey daha! Artık WhatsApp Kanallarındayız! Bizi orada takip edin, böylece teknoloji dünyasındaki hiçbir güncellemeyi kaçırmazsınız. ‎HT Tech kanalını WhatsApp üzerinden takip etmek için tıklayın Burada hemen katılmak için!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir