Apple katlanabilir iPhone’lar üzerinde çalışıyor! Olası lansman tarihini bilin

Yıllar geçtikçe piyasada Samsung, Google, Oppo ve daha birçok önde gelen markanın çeşitli katlanabilir telefonlarını gördük. Ancak Apple, katlanabilir akıllı telefon pazarına girişini geciktiren akıllı telefon üreticilerinden biri. Sebebi bilinmemekle birlikte, Apple’ın katlanabilir iPhone’ları piyasaya sürme planlarını hızlandırdığı bildiriliyor. Apple’ın katlanabilir iPhone’lar için prototip geliştirdiği söyleniyor ve cihazı 2026’da görebiliriz. Sızıntının Apple’ın katlanabilir iPhone planları hakkında ne söylediğine bakın.

Apple aslında katlanabilir iPhone’lar geliştiriyor

Information tarafından hazırlanan bir rapora göre Apple, en az beş yıllık planlama ve araştırmanın ardından katlanabilir iPhone’lar için iki farklı prototip geliştiriyor. Katlanabilir iPhone’ların tıpkı Samsung Galaxy Flip cihazları gibi kapaklı katlama tasarımıyla gelmesi bekleniyor. Katlanabilirin geliştirilmesine başlandığından, lansmanın erken gelmesi halinde 2026 yılında bekleyebileceğimiz tahmin ediliyor.

WhatsApp Kanallarındayız. Katılmak için tıklayın.

Hangisi olduğundan emin değilim
satın almak için mobil?

Apple’ın boyutları farklı iki katlanabilir iPhone modelinin bileşenleri için Asya’daki bir tedarikçiyle görüştüğü bildiriliyor. Ancak katlanabilir iPhone’ların Apple standartlarına ya da şirketin gereksinimlerine uymaması durumunda iptal edilebilme ihtimali oldukça yüksek.

Apple, 2018 yılından bu yana katlanabilir iPhone geliştirmeyi planlıyor ancak çeşitli teknik zorluklar nedeniyle bu plan durduruldu. Artık katlanabilir iPhone’a yönelik planlar yeniden alevlendiğine göre şirket 7 inçlik bir katlanabilir plan yapıyor olabilir. Apple’ın piyasada mevcut olana yeni bir şeyler getirmesini bekleyebiliriz. Şimdilik yalnızca Apple’ın ortaya koyduğu planlara ilişkin güncellemeleri veya bilgileri bekleyebiliriz.

Dikkat çekici bir şekilde, daha önce başka bir Apple katlanabilir cihazı hakkında çok fazla konuşulmuştu. Apple’ın planlarını katlanabilir iPhone’lardan 8 inç ekranlı katlanabilir iPad’lere kaydırdığı söyleniyordu. Bu planların tam olarak nerede olduğu hala çok net değil.

Apple’da olup bitenler ve beklenen katlanabilir cihazlar hakkında en son gelişmeleri sunmaya çalışırken bizi takip etmeye devam edin.

Ayrıca bugün en çok konuşulan şu haberleri okuyun:

Kurabiyeler parçalanıyor! Şirketlerin web’deki kullanıcıları takip etmesine yardımcı olan küçük veri dosyaları ortadan kayboluyor. Ancak bu, mahremiyete geri dönüş anlamına gelmiyor. Bu makaledeki bazı ilginç ayrıntılar. Buradan kontrol edin.

Meta AB’ye meydan okuyacak! Meta Çarşamba günü yaptığı açıklamada, AB’nin Büyük Teknolojiyi dizginlemek için yasal silahı olan içerik denetleme yasası kapsamında AB’nin ücret talebine mahkemede itiraz edeceğini duyurdu. Bununla ilgili her şeyi burada okuyun.

Microsoft daha fazla kişiyi işten çıkaracak! FTC, Microsoft’un Satya Nadella liderliğindeki şirketin yeni satın alınan Activision Blizzard’da 1900 kişiyi işten çıkarmayı hedeflediğini ortaya koyan planlarının ortaya çıkmasının ardından bir yanıt arıyor. Buraya dalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir