ARABALAR | Yeni Ford Tourneo Courier 2023: her şeye sahip kompakt minibüs 9 Açıklama

O alan ve çok yönlülük en çok değer verilen iki özelliktir. mevcut otomobil pazarı. Bunun açık bir örneği konsolidasyondur. SUV çoğu İspanyol yolunun kralları gibi. Aileler, rutin işe gidiş gelişler ve uzun mesafeli yolculuklar için yeterli alan ve konfor sunan arabalar arıyor. Ancak bu çok yönlülük yalnızca bu tür araçlarda bulunmuyor çünkü şu anda vanlar da bu denklemin içinde yer alıyor. Ve şu durumda ford, Bu niyet son zamanlarda gelişiyle gerçekleşti. yeni Tourneo Courier.

Amerikan markasının ikonik minibüsü Ticari versiyonunun tarzından uzaklaşarak tamamen yenilendi. Ford bunu buna uyarladı yeni eğilimler ile piyasadan SUV’ları anımsatan estetik ve bunu takiben 2024’te Markanın filosuyla başlattığı elektrifikasyon sürecisayılacak %100 elektrikli versiyonuyla.

2023 Ford Tourneo Courier’in Özellikleri

Yeni Ford Tourneo Courier kamyonet kompakt şehir içi gezilerin yanı sıra uzun hafta sonu veya tatil rotaları için de idealdir. Ayrıca, yeniden tasarımı onu bir hale getirdi çok çekici bir seçenek Hem performansı hem de estetiği açısından.

Ford Tourneo Courier’in dış ve iç estetiği

Yeni Tourneo Courier, ticari kardeşinin tasarımından uzaklaşarak, SUV’lara çok benzeyen estetikArka koltuklar için sürgülü kapılar gibi minibüslerin klasik ve işlevsel yönleri korunuyor. Daha fazla yer kazandıran çok çekici bir tasarım.

Ford minibüsünün yeni versiyonu 4,40 metreye kadar büyüyerek tavan yüksekliğini artırdı. Ama her şeyden önce, gövde kapasitesi artışın kaydedildiği yer. Yeni Tourneo Courier, selefinin 395 litresinden 570 litreye çıktı ve koltukları katlandığında 2.000 litreden fazla bir hacme ulaşabiliyor.

İç mekana gelince, Tourneo Courier yolcu konforunu önemli ölçüde artırdı Beş kişilik çok daha konforlu ve ferah koltuklara sahip. Bu onu günlük yaşam ve en cesur maceralar için ideal bir turizm haline getiriyor.

2024’te 125 HP EcoBoost motor ve %100 elektrikli versiyon

Tourneo Courier’in motoru güvenilirdir ve zaten iyi bilinmektedir: Benzinli EcoBoost. A 1.0 litrelik turboşarjlı model ve yaklaşık 125 HP bu araç için mükemmel olan ve ünlü Amerikan markasının araçlarına referans haline gelen.

Öte yandan 2024 yılında E-Tourneo Courier modeliyle %100 elektrikli versiyon. Amerikan markasına göre bu versiyon, 136 hp (100 kW) güç. Her ne kadar özerkliğine ilişkin ayrıntılar bilinmeye devam etse de.

2023 Ford Tourneo Courier’in Teknolojisi

Teknoloji, yeni Ford Tourneo Courier’in bir diğer öne çıkan özelliği. Amerikan markası, en yeni sürüş destek sistemleri ve bağlantıların kullanımında liderdir. Tourneo Courier’de de durum daha az olmayacak. Bu araca bir montaj yapılacak 8” dokunmatik ekran yanmalı versiyonda SYNC4 sistemi ve 12” elektrikte.

Tourneo Courier ayrıca bir bağlantı modemine de sahiptir FordPass Bağlantısıve Akıllı Telefon ile bağlantı Apple CarPlay ve Android Auto. Ama aynı zamanda ve uygulamayla birlikte FordPassile sürücü, aracın konumunu, durum bilgisini, ne kadar yakıt bulunduğunu takip edebiliyor ve diğerlerinin yanı sıra açma ve kapamayı uzaktan kontrol edebiliyor.

Ford Touneo Courier’i Barselona’da nereden satın alabilirim?

Ford Tourneo Courier Türkiye’deki bayilerde satışa sunulacak Barselona eyaletinden Romacar ABS (Calle Potosí, Sant Boi, Sant Just Desvern ve Molins de Rei’deki yeni Transit Merkezi). Burada kişisel ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış uzman tavsiyeleri bulacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir