Arabanızın içini nasıl daha iyi temizleyebilirsiniz?

Arabanın içini temizle İyi ve kapsamlı bir şekilde yapmak istiyorsanız, çok karmaşık olabilecek bir şeydir. Ancak arabanın her bir parçası için hangi ürünlerin kullanılacağını bilerek görev basitleştirilebilir. Ve her şeyden önce sırayla gitmek ve bazı temel adımları takip etmek.

Yapılacak ilk şey arabayı tamamen boşaltınBaşlangıçta sıkıcı olabilecek ancak aracın iyice temizlenmesini kolaylaştıracak bir görev.

Daha sonra uygun vakumlu koltuklar ve paspaslar Ön koltuklar arasındaki boşluğu veya ön koltukların bir kısmını unutmadan, ayak dayama yerlerinin zemine yerleştirilmesini sağlayın. Gösterge Paneli nerede dinleniyor ön cam. Bunu yapmak için bir araba yıkama merkezinden veya benzin istasyonundan elektrikli süpürgeHer ne kadar evinizde bulunan elektrikli süpürge daha etkili olsa da, her köşeye kolaylıkla ulaşabilmesi için elde taşınır, taşınabilir olması daha iyi olur.

Matları sallayın

Daha kapsamlı bir temizlik için, paspasları araçtan çıkarmak ve süpürmeden önce bir toz bezi ile dışarıya doğru sallamak en iyisidir.

Üçüncüsü sıra geldi döşeme: direksiyon simidi, tavanlar, koltuklar, kapılar… ve kristaller. Döşemeyi ve camı tertemiz bırakmak için, tekstil döşemelerinde su ve amonyaktan ve cam için yaygın olarak kullanılan bir cam temizleyiciden daha iyisi olamaz. Tekstil dışı parçalar için su ve sıvı sabun veya çok amaçlı herhangi bir ürün yeterlidir. Toz tutmayan bir temizleyici kullanmak da önemsiz değildir.

Alakalı haberler

Yiyecek lekeleri varsa sıradan bir temizleyici yeterli olmayabilir ve özel leke önleyici ürünlerin kullanılması gerekebilir. Bu durumda mümkünse kumaşın çıkartılıp çamaşır makinesinde yıkanması tavsiye edilir.

Motor bölmesinin temizlenmesi

Son olarak motor bölmesini temizlemek için 15 dakika harcamanın zararı olmaz. Bunu yapmak için akılda tutmamız gereken ilk şey, benzinli bir arabada dizel bir arabaya göre daha dikkatli olmamız gerektiğidir. En basit yöntem şudur: basınçlı su tabancasıaraba yıkama merkezindeki veya benzin istasyonundakiler gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir