Arabayı sokakta yıkayabilir miyim?

araba temizlemek İyi ve kapsamlı bir şekilde yapmak istiyorsanız, çok karmaşık olabilecek bir şeydir. Ancak arabanın her bir parçası için hangi ürünlerin kullanılacağını bilerek görev basitleştirilebilir. Ve her şeyden önce sırayla gitmek ve bazı temel adımları takip etmek.

Ve meselenin özü de budur. Örneğin Plazy adlı startup kendini susuz araba yıkamaya adamıştır. Önerileri, bir arabayı bir kutu sodaya eşdeğerden biraz daha fazlasıyla temizlemenize olanak tanıyor.

Kuru temizleme

Ve bu mümkün mü gibi bazı büyük sorulara cevap veriyor arabayı kuru yıka veya tam tersi boya çizilir.

Kuru temizleme, özel ürünlerle manuel yıkamadır. Bu süreçteki en önemli ürünlerden biri de Karnauba mumukir parçacıklarını araç yüzeyinden ayırarak, bunların araçlara özel mikrofiber bezlerle kolaylıkla temizlenmesini sağlar. Ek olarak, bu cila araca jet yıkamanın sağlayamayacağı ekstra bir koruma katmanı sağlar.

Üç parça

Bir aracın boyası üç bölümden oluşur: astar veya taban, renk tabanı ve vernik katmanı. Astar, son kat kaplamanın yapışmasını sağlamak için özel olarak formüle edilmiştir. boyamak altındaki yüzeye en iyi görünümlü, en uzun ömürlü kaplamayı verir.

Vernik katmanı ise tüm katmanlar arasında en kalın olanıdır ve aracın renk katmanının korunmasından sorumludur. Bir araçta yüzeysel bir çizik oluştuğunda, bu boyayı koruyan katmandır ve cila uygulamasıyla yeniden doldurularak aracı yeni gibi bırakan katmandır.

Sokakta temizlik

Ayrıca kuru temizleme yapıyor olmanız bunu sokakta da yapabilmenizi mümkün kılıyor. Tarafından belirlendiği gibi Genel Trafik Yönetmeliğinin 4.2. maddesi: “Serbest hareketi, durmayı veya park etmeyi engelleyebilecek, onları tehlikeli hale getirebilecek veya yola veya yol tesislerine zarar verebilecek veya yol veya çevresi üzerinde uygun koşulları değiştirecek etkiler yaratabilecek nesne veya malzemeleri yola atmak, bırakmak veya bırakmak yasaktır. sürüş için. , durun veya park edin (açıklanmış metnin 10.2. maddesi)”.

Alakalı haberler

Yani, arabanın sokak ortasında yıkanmasına prensipte izin verilmez, çünkü böyle yaparak kaldırıma veya yola yayaların veya araçların geçişini engelleyebilecek nesneler (kova veya temizlik ürünleri) bırakmış olursunuz. Ayrıca kaygan sıvılar yola düşerek yayaların veya araçların düşmesine neden olabilir.

Ancak aslında izin verilmeyen şey, kamuya açık yollara atık atmak olduğundan kuru temizleme mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir