Arc Search AI destekli iPhone tarayıcısı aramayı otomatikleştirir! Safari’ye en iyi alternatif Chrome mu?

iPhone’da eski Safari ve Chrome tarayıcılarını kullanmaktan sıkıldınız mı? Size hem doğru hem de akıllı sonuçları şaşırtıcı derecede hızlı ve yeni ve canlandırıcı bir biçimde sunan, aynı zamanda AI özellikleriyle birlikte gelen doğru alternatifi bulduk. Tarayıcı Şirketi yakın zamanda iPhone’lar için kullanıcıların tarama deneyimini dönüştürmeyi amaçlayan Arc Search adlı yeni bir tarama uygulamasını başlattı. Yeni iPhone tarayıcısı, arama yanıtları oluşturmak ve kullanıcı sorguları için en iyi sonuçları sağlamak için yapay zekadan yararlanıyor. Arc Search AI’nin bazı özellikleri, yetenekleriyle kullanıcıları şaşkına çevirdi. Arc araması ve özellikleri hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Yapay zeka destekli iPhone tarayıcısı hakkında

Şirket, ilk olarak geçtiğimiz yıl Arc adı verilen masaüstü tabanlı tarayıcıyı geliştirmişti ve şimdi de yeni mobil tarayıcıyla birlikte kullanıcılar için daha gelişmiş özelliklere sahip oluyor. Artık arama sorguları için yapay zekanın gücünden yararlanabiliyorlar. TechCrunch raporuna göre Arc Search’ün en çok konuşulan özelliği OpenAI ve diğer LLM modelleriyle geliştirilen “Benim için göz at” özelliği. Bu özellik, farklı segmentlere sahip, kendine ait yeni bir özel web sayfası oluşturmak için altı web sayfasının verilerini kullanır. Bu web sayfası, arama sorgunuzla ilgili ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri içerir.

WhatsApp Kanallarındayız. Katılmak için tıklayın.

Hangisi olduğundan emin değilim
satın almak için mobil?

Bu özellik aynı zamanda en sevdiğiniz yemeğin tarifi gibi herhangi bir şey hakkında soru sorduğunuz zaman özetler veya madde işaretleri oluşturur. Ancak bu web sayfaları ve sonuçları, Safari ve Chrome’da yaptığımız gibi bağlantılar aracılığıyla paylaşılamaz. Kullanıcıların, oluşturulan sonucun veya paylaşım bağlantılarının ekran görüntüsünü alması gerekecektir.

Arc Search’ün “Benim için göz at” özelliğinin yanı sıra, gizliliği ve deneyimi geliştirmek için kullanıcıların aramadan reklamları, izleyicileri ve GDPR çerez başlıklarını engellemesini isteyebilmesi gibi çeşitli başka sezgisel özelliklerle birlikte gelir. Ayrıca diğer tarayıcılara benzer şekilde okuyucu modu, yer imi, arşiv sekmeleri ve daha fazlasını sağlar. Ayrıca Arc arama, kullanıcıların uygulama içinde Google, Bing, DuckDuckGo veya Ecosia’yı varsayılan tarayıcı olarak kullanmalarına olanak tanır.

Arc Search, iPhone kullanıcıları için ilginç yapay zeka özellikleri eklemeye devam ederse önde gelen arama motorları için büyük bir rakip haline gelebilir ve şu ana kadar büyük bir mücadele verecek gibi görünüyor.

Ayrıca bugünün diğer öne çıkan hikayelerini de okuyun:

Apple cihazlarında yapay zeka mı? Apple, cihazları küçülterek tek başına çalışabilen yapay zeka modelleri üzerinde çalışıyor. Ancak bunların “hafıza duvarını” aşmak için işe yaraması için birkaç yıl beklememiz gerekebilir. Burada işlerin nerede durduğunu bilin.

Yapay zeka liderleri yükselişte! İşletmeler, teknolojideki son patlamayla birlikte yapay zeka liderlerini atamak için çabalıyor ve meta veri liderlerini zor durumda bırakıyor. Bunun yerine yapay zeka onların yerini alıyor. Bu değişim hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Yapay zekaya karşı kurtarıcı! Taylor Swift’in deepfake fotoğrafları hafta sonu X’te viral oldu ancak daha sonra kaldırıldı. Time’ın Yılın Kişisi insanlığı yapay zekanın karanlık tarafından kurtarabilecek mi? Tüm detayları burada öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir