Bu, Barselona’da sorunsuz bir şekilde dolaşmak için ideal SUV

SUV son yıllarda otomobil satışlarının gerçek liderleri haline geldiler. ispanya. Bu bir tesadüf değil. Arazi aracıyla binek otomobilin ortasında yer alan bu araçlar çok şey sunuyor hem kabinde hem de bagajda daha fazla alanyaşlı konforlüks bir sürüştür ve yüksekliği sayesinde aşırı derecede karmaşık olmayan toprak yollarda sürüş yapmanıza olanak tanır.

O Ford Kuga Bu segmentin önde gelen modellerinden biri ve ayrıca plug-in hibrit versiyonuyla (PHEV) pazara gizlice girmeyi başardı. En çok satan 10 elektrikli otomobil. Ve son yıllarda Amerikan firması şunu tercih etti: araç serinizin elektrifikasyonu müşterilerine daha sürdürülebilir seçenekler sunmayı hedefliyor.

Günlük olarak şehirde dolaşmak, aynı zamanda uzun yolculukların ve doğa kaçamaklarının tadını çıkarmak için bir SUV arıyorsanız, Ford Kuga PHEV arasında mükemmel bir kombinasyondur. güç, tasarım, işlevsellik ve verimlilik. Hiçbir şeyden vazgeçmeden bunu sürdürme kararlılığı da aynı zamanda Çevreye saygılı.

Hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Ford plug-in hibrit SUV? Okumaya devam et!

Ford Kuga PHEV nasıl bir şey?

Ford Kuga’da şunlardan biri var: segmentinin en çekici ve cesur tasarımları. Yeni estetiği boyut olarak arttı, artık daha uzun ve daha geniş. Onun ön ve ızgara Sizi kayıtsız bırakmayacak agresif ve sportif bir estetik katıyorlar, konfigürasyonlarında da öyle. ST-Line ve ST-Line Çok daha elle tutulur bir durum.

Ford da bunu tercih etti araç içi konforönceki nesle göre daha fazla alan sağlıyor ve yüzeyleri iyileştiriyor. Ön ve arka koltuklar genişlik ve yükseklik kazandı, ancak tavana daha fazla yaklaşmadan. Ford Kuga PHEV’in bagajında 411 ila 581 litre arasında kapasiteÖzellikle aile olarak seyahat ederken takdir edilecek bir şey.

Ford Kuga PHEV: 225 HP’ye kadar yüksek özerkliğe sahip bir hibrit

özerklik Elektrikli ve hibrit araçlar için bu artık sorun değil, Amerikan markası söz konusu olduğunda ise bu durum çok belirgin. Ford Kuga PHEV ulaşıyor 225 bg (165 kW) gücün bir 2,5 litrelik benzinli motor ve 14,4 kWh lityum iyon pil. Tüm bunlara 200 Nm’lik motor torku da eklendiğinde hızlanma sağlanır. 0’dan 100’e 9,2 saniyede ulaşılır.

Toplamda Kuga PHEV %100 elektrik modunda 66 km yol kat edebiliyor ve bir tüketim elde eder 100 km’de 1,4 litre. Ancak PHEV’lerin diğer hibrit araçlarla karşılaştırıldığında bir özelliği var: Fren yaparken enerjiyi geri kazanıyorlar ve sürüş sırasında aküyü şarj ediyorlar. Örneğin Barselona ve çevresinde dolaşmak gibi günlük kullanım için bir şey yakıt tüketiminde çok önemli tasarruflar.

Kuga PHEV teknolojisi

Ford, araçlarında en son teknolojilerin uygulanmasında her zaman lider markalardan biri olmuştur. Ford Kuga PHEV’in iki ekranı var: 12,3 inçlik dijital gösterge paneli ve SYNC 3 sistemine sahip 8 inçlik merkezi tablet. İsteğe bağlı olarak ‘baş üstü gösterge ekranı’ da eklenebiliyor.

Ancak Kuga PHEV, asistan teknolojisi sayesinde aynı zamanda bir sürüş deneyimi sunuyor. O Ford Yardımcı Pilot 360Örneğin hızı kontrol edip önündeki araca göre ayarlıyor, hatta işaretleri tanıyıp hızı buna göre ayarlayabiliyor. Ön taraftaki küçük bir panoramik kamera aynı zamanda yaklaşan insanları, araçları veya bisikletlileri tespit etmeye yardımcı olur. Kör Nokta Bilgi Sistemi (BLIS) Engelleri tespit etmekten ve manevradan kaçınmaktan sorumludur.

Amerikan markasının PHEV SUV’u da trafik işareti dedektörü veya sistem ‘Aktif Park Yardımı’ Bu sayede otomobil, diğer birçok manevranın yanı sıra tüm manevraları otomatik olarak gerçekleştirir.

Ford Kuga PHEV’in vergi avantajları

Ancak aynı zamanda mekaniği sayesinde Ford Kuga PHEV, bir dizi avantaj sağlayan DGT ECO ve ZERO etiketlerini de taşıyor:

  • EKO etiketi. Bununla birlikte kayıt vergisinden muafiyet ve IVTM’de %75 bonus alabilirsiniz. Ayrıca araç, Barselona gibi şehirlerin merkezlerinden geçerken de herhangi bir kısıtlamaya maruz kalmayacak.

  • SIFIR: Ücretsiz kayıt vergisi, yol vergisinde %75’e varan indirim, ücretsiz düzenlenmiş otopark ve bazı otoyollarda ödeme muafiyeti.

Ford Kuga PHEV’in fiyatı nedir ve Barselona’da nereden satın alınır?

Ford Kuga PHEV’in fiyatı 20.000’den başlıyor 35.188 euro ST-Line versiyonunda 46.000 Euro’ya, Vignale versiyonunda ise 46.000 Euro’ya ulaşıyor. Benzersiz tasarımı ve sektördeki en son gelişmeleri sunan bir araç için mükemmel bir kalite-fiyat oranı. Barselona’da EcoBlue Hibrit, Elektrikli Hibrit, EcoBlue Dizel ve EcoBoost Benzinli modellerin yanı sıra PHEV modelini de aşağıdaki seçeneklerden herhangi birinde bulabilirsiniz: Romacar ABS bayileri Barselona ilinin (Calle Potosí, Sant Boi, Sant Just Desvern). Kişiselleştirilmiş tavsiye, geniş bir katalog ve rekabetçi fiyat.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir