Bu beklenmedik başarısızlık, arabanız mükemmel olsa bile MOT’u geçmenizi engelleyebilir

Her yıl (veya araba 10 yaşından küçükse her iki yılda bir) aracımız için büyük bir sınav gelir: MOT’u geç. Randevu aldıktan sonra sıra işin merkezindeki uzman teknisyenlere gelir. Araçların teknik muayenesi Biz seçtiğimiz arabanın her parçasını detaylı bir şekilde inceleyerek dolaşıma uygun olmasını sağladık. Işıklardan lastiklere kadar her şey yolunda olmalı çıkartmayı almak ve böylece düzgün bir şekilde dolaşabilmek iki yıl daha.

Onu geçerkenBirçok sürücü, bu yolu geçip geçemeyeceğini bilmenin verdiği sinirle gelir. İstasyonlardaki teknisyenler, aracı ve demirdeki kaportadan süspansiyona, lastiklere kadar tüm sistemlerini kontrol ediyor.

Şimdi ise 2008’den bu yana tescilli olan ve uyarı ışıklarından biri yanarak muayeneye gelen araçların doğrudan testten geçemeyeceği uyarısında bulunuyorlar. “2008 yılından itibaren tescilli bir araçta MIL uyarı ışığının yanması (genellikle bu fotoğrafta sarı olan gibi) ciddi bir kusur olarak kabul edilir ve bu nedenle MOT’u geçemez. Sebebi ise test için yetersiz koşullar sunmasıdır. “Prosedürler El Kitabı şunları söylüyor (sayfa 119): Sistem kontrolünden sonra MIL göstergesi söner. Bu kontrol yalnızca 1/1/2008 tarihinde veya sonrasında tescil edilmiş araçlarda yapılmalıdır. Bu nedenle bu tarihten önce araçlarda uygulanmıyor” diyor Endülüs Hükümeti Maliye ve Avrupa Finansmanı Departmanından.

benITV’nin amacı dolaşımdaki tüm araçların iyi durumda olmasını sağlamak ve sertifikalandırmaktır. O güvenlik standartlarını karşılayın ve Türe ve yaşa göre geçerli emisyon düzenlemeleri. Zorunlu bir prosedür olduğu için yetkililer, MOT’yi geçmiş ve güncel olarak sürmemeleri halinde sürücüye para cezası ile yaptırım uygulayabilir.

Ama taşımak ITV Süresi dolmuş ya da aşılmamış olmasıyla ilgili uygulamalar yalnızca bunlarla sınırlı değildir. Araçların Teknik Muayenesi aşağıdaki cezalara tabidir: güvenlik güçleri. Bunlar beş çeşit para cezası baş kahramanı ITV olan:

· Dolaşım durumunda ITV olmadan veya onunla süresi dolmuş MOTmali ceza olacak 200 euroHemen ödeme yapılması durumunda yarı yarıya azalacak.

· Muayeneyi geçip araçla ayrılmaya çalıştıktan sonra araç kullanılması durumunda olumsuz sonuç Ceza aynıdır: 200 euro veya anında ödeme ile 100.

· Eğer geçtikten sonra araba sürerseniz MOT negatif olarakceza ulaşır 500 euroanında ödeme ile tutarı azaltma imkanı yoktur.

Alakalı haberler

· ITV onaylı olarak dağıtın ancak etiketi yapıştırmadan ön cama karşılık gelen bir miktar ceza gerektiren bir uygulamadır 80 euro.

· Çıkartmayla dolaşın ITV onu geçemeyen bir arabada Sahte belge kullanma suçu sayılacak. Yaptırım tanımlanmadı ancak Yargıtay güzel bir cezayı onayladı 720 euro Bu durum, ITV etiketini geçerken taşıyan ve arabanın ITV’sinin Mayıs 2016’dan bu yana sona erdiği 2019 yılına kadar geçerlilik tarihi olan bir sürücüye verildi. Yüksek mahkeme, bu onayla, kararda şüpheler yaratan bir sorunu çözdü. çeşitli eyaletlerdeki izleyicilerin bazen çelişkili kararlarıyla karşı karşıyayız. Yüksek Mahkeme, sertifikasyon ve kontrol sürecinin kamu idaresine tekabül ettiğini, dolayısıyla ITV etiketlerinin her türlü çoğaltılması veya manipülasyonu ile bunların izinsiz kullanımının suç teşkil ettiğini doğruladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir