Bu lastikler 40.000 kilometreye kadar daha dayanır

Hayatı tekerlekler arabanın uzunluğu çok uzun olabilir değişkenler diğerlerinin yanı sıra tipolojiye, kullanım sıklığına veya dolaştığı alana bağlı olarak. Ancak konuyla ilgili bir çalışma 49 lastikler Tüketiciler ve Kullanıcılar Örgütü tarafından yürütülen (OCU) konusunda uyarıyor “büyük farklılık” lastiklerin arasında tespit edildi Aynı kategorisi (205/55 R16 V).

Özellikle, sonuçlar Raporda yayınlanan bir fark başından sonuna kadar 40.000 kilometre en uzun ve en kısa süreli çark arasında (24.000 Ve 65.700 kilometre faydalı ömürsırasıyla).

500 Euro’ya kadar tasarruf

OCU tarafından belirtildiği gibi, verimliliği yuvarlamakbu çok bağlıdır malzeme itibariyle çizim Lastiğin kullandığı aynı zamanda performansı da etkiler. nihai maliyet aynısından. Bunları dikkate alarak maliyetlertüketiminin yanı sıra yakıtO tasarruf en iyi ve en kötü seçenek arasındaki 500 euro her 50.000 kilometrede bir.

Alakalı haberler

Gibi diğer faktörler güvenlikTarafından işaretlendi kavramak Lastiğin yapısı ve direnci ‘suda kızaklama’ ah toprak kaymalarımesafelerin yanı sıra frenleme (varan farklarla 12 metre için dolaşan 80km/saatdeğerlendirirken de çok önemlidir. kalite ürünün.

Ancak daha iyi OCU’ya göre hepsinin seçeneği Continental Premium İletişim (itibaren 92 euro) olan sürülebilirlik mükemmel iyi istikrar ıslak; veya Goodyear Efficient Grip Performance 2 süre (65.700 kilometre), fiyat (başlangıçtan itibaren) 81 euro) Ve düşük çevresel maliyet bunu başka bir seçenek yap Yenilmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir