Bunlar dizel araca benzin koymanın ciddi sonuçlarıdır

kafan karışmak yakıt Yakıt ikmali yaparken göründüğünden daha yaygın bir hatadır. Aslında bu tür hatalar Daha önceki yıllarda buna sebep olmuşlardı. çap hortumların ve ağzının Depozito Araç, kullananlar arasında ayrım yapılabilecek şekilde değiştirilecek dizelen büyük oldukları yerler ve kullananlar benzin.

Aynı şekilde, suçun işlenmesi durumunda hata Dizel bir araca benzin doldurmadan önce, aşağıdaki hususların bilinmesi tavsiye edilir: sonuçlar bunun içinde olabileceği Mekanik sistem etkilenen arabanın durumu ve bu varsayımsal durumun nasıl çözülebileceği.

Farklı özellikler

Özel portal Diariomotor tarafından bildirildiği üzere, dizel ve benzin gibi yakıtların belirli özellikleri vardır. farklılıklar onların mülkleri üzerinde. Bunlardan biri de yağlama: Bu arada o Dizel A bu kaliteye sahip, Kurşunsuz 95 daha az oranda sunar. Bu nedenle, dizel bir araca benzinle yakıt ikmali yapılırsa, büyük olasılıkla emisyon yaymaya başlayacaktır. garip sesler sürüş sırasında, çünkü yakalamak Bu yağlama eksikliği nedeniyle motor.

Benzer şekilde, dizel çevriminin ulaştığı yüksek sıcaklıklar da patlatmak benzin ve bir artışa neden olur patlamak bunun sonuçları kirlilik önleme sistemlerine zarar verebilir (FAP) ve diğer unsurlar enjeksiyon.

Her durumda, yukarıda belirtilen web sitesinde vurgulandığı gibi, yer çekimi Etkiler her zaman şunlara bağlı olacaktır: miktar eklenen yakıtın miktarı doldurmak bu da arabanın bile durmasına neden olur başlangıç.

Geri dönüş yolu var mı?

Alakalı haberler

Hatayı fark ederseniz önce Motoru çalıştırmadan önce, kalması önemlidir. kapalıBöylece benzinin devreye girmesi engellenir. Bundan sonra yapılacak en önemli şey, durumu bildirmek olacaktır. kadro servis istasyonunda ve hizmetinde yol yardımıarabanın atölyeye taşınmasından kim sorumlu olacak? boş Ve temiz Depozito.

Ancak yakıt ikmali sonrasında şu seviyeye ulaşmışsa: daireseltemizlenmesi gerekecek devre gibi diğer müdahalelere ek olarak yakıt ikame gibi unsurlardan enjektörler. Her türlü motor boşaltma işleminin belirli bir sürede yapılması gerektiğine dikkat edilmelidir. onaylı atölyeKullanılan yakıtlar oldukça yüksek olduğundan yanıcı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir