BYD ilk otomobil gemisini Avrupa’ya gönderdi

BYD büyümeye devam ediyor. Geçen Pazar ayın 14’ünde, Çinli otomotiv markası lansmanını yaptı. ilk kendi araba taşıyıcı gemisi Araçlarınızın Avrupa limanlarına deniz yoluyla taşınmasını sağlamak. Adı geçen gemi ‘Kaşif NO.1’ yola çıktı Xiaomi bağlantı noktası (Şirket merkezinin yakınında Shenzhen Çin) ile 5.549 araba Avrupa’da onlara hizmet etmek için içeride. İlk olarak Hollanda limanında Wüllissingen ve daha sonra Bremerhaven (Almanya).

Bu operasyonla, BYD varsayar Deniz yoluyla araç taşımalarınızın kontrolü, şimdiye kadar başka şirketlerin gemileriyle sağlanıyordu. O ‘Kaşif NO.1′ Deniz filosundaki ilk gemidir. BYD (Hayallerinizi İnşa Edin)yerleşik CIMC Raffles ve Zodiac Maritime şirketlerinin Çin tersaneleri.

uzunluk teknenin toplamı 199,9 metregenişliği 38 metre, draftı 8,6 metre, hızı 19 knot ve 7.000 araç yükleme kapasitesi. Özerkliği 15.800 deniz milidir (1 deniz mili 1.852 kilometredir). Yakıt olarak kullanılıyor Sıvılaştırılmış doğal gaz Daha fazla verimlilik elde etmek ve kirliliği azaltmak için pilleri motorlarla birleştiren dünyadaki ilk şirketlerden biridir.

Alakalı haberler

Geminin limandan ayrılış töreninde ShenzhenBYD Group’un kıdemli başkan yardımcısı ve binek araçlardan sorumlu baş işletme sorumlusu, He Zhiqi, Bu geminin bir ileri adımı temsil ettiğine dikkat çekti veBu diğer ikisinden ilki Çinli markanın kısa süre içinde hizmete gireceği ve bu yıl için inşaatı devam eden Yantai tersanesi, Shandong. BYD Corporation’ın planı daha sonra şunların dahil edilmesini içerir: diğer altı kendi araba taşıma gemisi BYD’nin enerji depolamalı pil teknolojisini kullanacak. O maliyet operasyonun 5 milyar yuan (640 milyon euro).

Yaklaşık olarak Avrupa’ya gelmesi beklenen bu ilk geminin gelişiyle birlikte bir ayBYD onunla başlayacak Avrupa genişlemesi bu yıl yeni modelleri tanıtmayı ve oluşturduğu elektrikli otomobil gamını (şu an için plug-in hibrit otomobilleri de ihraç edeceği için) tamamlamayı hedefliyor. BYD Han, Tang, Seal, Atto3 ve Dolphin. 2024 yılı bitmeden yeni modellerle yeni bir gemi yolculuğuna başlayacak. BYD’nin lüks markası DenzaAvrupa pazarı için içeride.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir