Çin’de Apple iPhone 15 Satışları Düşerken Bile Huawei Mate 60 Yükseldi! Nedenini bil

Edison Lee liderliğindeki Jefferies analistlerine göre Apple Inc.’in Çin’deki iPhone satışlarındaki düşüş derinleşiyor ve şirketin bu yıl satışlarda daha da düşüş görmesi bekleniyor. Lee ve meslektaşları Pazar günü endüstri kontrollerine atıfta bulunarak bir notta, iPhone üreticisinin en yeni nesli iPhone 15’in geçen yıl Çin’de alışılmadık derecede yavaş bir başlangıç ​​​​yaptığını ve bunun en son yıllık bazda %30’luk bir düşüşe ulaştığını söyledi. Ülkenin mobil pazarının geri kalanı Aralık ayında büyürken, Huawei Technologies Co. yeni Mate 60 cihaz serisiyle en hızlı şekilde büyüdü.

iPhone 15’in Eylül ayında satışa sunulmasından haftalar önce, Huawei’nin Çin yapımı yeni bir sistem işlemcisiyle çalışan Mate 60 Pro’yu piyasaya sürmesi, daha önce Apple’a kaptırdığı müşterilerin bir kısmını geri kazanan vatansever bir coşkuyu teşvik etti. Jefferies, Huawei’nin 2023’te 35 milyon akıllı telefon sevk ettiğini, bazı tedarik kısıtlamalarının bu sayının daha fazla olmasını engellediğini tahmin ediyor.

Artık WhatsApp’tayız. Katılmak için tıklayın.

Hangisi olduğundan emin değilim
satın almak için mobil?

Apple Aralık ayında satışlarda çift haneli bir düşüş gördü ve Jefferies 2024 için de benzer bir düşüş öngörüyor. Apple’ın akıllı telefon serisindeki indirimler geçen hafta çeşitli çevrimiçi alışveriş portallarında arttı ve hacimde büyümeyi teşvik etmeden ortalama satış fiyatını düşürdü.

Apple, ABD yaptırımlarının 2020’de Huawei’yi Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. gibi dünyanın önde gelen çip üreticilerinden ayırmasının ardından Çin’de pay kazandı. Shenzhen merkezli elektronik firmasının mobil pazardaki rekabet gücüne dönüşü, pazar payını geri aldığını gördü ve şimdi Apple’ın iOS’u ve Alphabet Inc.’in Android’iyle rekabet edebilmek için kendi yazılım ekosistemini geliştiriyor.

Ayrıca bugün en çok konuşulan şu haberleri okuyun:

Hindistan’a daha yenilikçi bir M2M/IoT (Nesnelerin İnterneti) ortamı geliyor!

Resmi bir açıklamada, “DoT, güvenli ve yenilikçi bir M2M/IoT (Nesnelerin İnterneti) ortamı oluşturmayı sağlamaya kararlıdır” dedi. Bu makaledeki bazı ilginç ayrıntılar. Buradan kontrol edin.

TN Büyük Hareketler Yapıyor.

Tamil Nadu’nun Pazar günü yaptığı açıklamada, Apple’ın tedarikçileri Tata Electronics ve Pegatron’un yanı sıra otomotiv devi Hyundai Motors gibi firmalarla 4,39 milyar dolardan fazla değere sahip yatırım anlaşmaları imzaladığı belirtildi. Hepsini buradan kontrol edin.

Yakında Chennai’deki Reliance Veri Merkezi.

Milyarder Mukesh Ambani, firması Reliance’ın Brookfield ile ortaklaşa önümüzdeki hafta bir veri merkezi açacağını ve hızlı büyüyen pazara giriş yapacağını söyledi.

Tüm bunların ne anlama geldiğini bilin. Buraya dalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir