Cupra Formentor e-Hybrid ve Cupra Born: Sıfır her zaman toplanır

Birçoğu için, elektrifikasyon direksiyon başında ilgisizlikle eş anlamlıdır, ancak çevresel ayırt edici şehirlerde en çok kıskanılan gerekli tutku dozuyla çelişmiyorN. Duvarların arkasında iyi işlenmiş bir formül Cupraolma çabalarından vazgeçmeyen İspanyol markası yıkıcıcesur ve neden olmasın, günlük yaşamlarımız için pratik.

Karayolu trafiğine yönelik kısıtlamaların ortaya çıkmasından sonra sürekli gelişen bir rutin, metropollerdeki kirliliğin c modelleri yardımıyla azaltılması söz konusu olduğunda kilit önem taşıyor.Cupra Formentor e-Hybrid, Cupra Born ve Cupra León gibieklentili elektrikli bir versiyon sunmanın yanı sıra sıfır etiketiteknolojiyle de mevcut ECO etiketli 48 V Yarı Hibrit.

Mevcut geniş ürün yelpazesi Kabilesahipleri ve hayranları olarak Cupraböylece spor yapan üç model var DGT çevre rozeti SIFIR. Aşağıdaki avantajları sayesinde hem ekonomik hem de lojistik açıdan hayatınızı kolaylaştıracak basit bir çıkartma:

● Moves III Planı: León ve Formentor e-Hybrid için 5.000 Euro’ya kadar ve Born için 7.000 Euro’ya kadar.

● Kişisel gelir vergisinde %15 oranında vergi indirimi

● Kayıt ücretinden muafiyet

● Şehirlerin iç kısımlarına erişim

● Bus-HOV şeridine erişim

● Şehirlerdeki düzenlemeye tabi otoparklarda toplam tasarruf veya indirimler

Arasında paylaşılan faydalarl Leon, Formentor e-Hybrid ve Born çok büyük farklılıklarına rağmen program aracılığıyla en ilginç taksitleri de sunuyor Cupra Kiralamam.

Ama son ikisine odaklanalım. İlki, Formentorbu 204 HP plug-in hibrit çeşidi ve aylık 300 Euro’dan başlayan fiyatlarla, %100 kompakt kompaktın fiyatı ayda 200 Euro’dan başlıyor. Tüm bilgilere, son başvuru tarihlerine ve katılıma bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. https://www.cupraofficial.es/electrificacion

Hangi model bana en uygun?

Çevreye yönelik kaygılar toplumun büyük bir bölümünün, özellikle de geleceğin itici güçleri olan neslin düşüncelerine zaten ulaşıyor. Plug-in araçlar, her ikisi de PHEV gibi tamamen elektriklibunlar emisyonsuz mobilite için ideal çözümancak ihtiyaçlarınıza en uygun tahrik ve üstyapıyı bulmalısınız.

İle 4,32 metre uzunluğunda, 1,80 m genişliğinde ve 1,54 m yüksekliğindeO Cupra’nın Doğuşu Çok yönlü bir kompaktın standartlarını karşılar. Çizgileri belirgin ve sportif bir kişiliği ifade ediyor ve bu, çok dikkatli bir kurulumun ardından elde edilen dinamik sürüşe de yansıyor. Sportif koltuklar ve 12 inç kayan ekrana ve 5,3 inç dijital gösterge paneline sahip geniş dijital donanımla direksiyon başında hissedilen sportiflik.

Standart olarak bu elektrik şunları içerir: DCC sistemiyle birlikte aşamalı direksiyon sistemiyerden yüksekliği ön aksta 15 mm ve arka aksta 10 mm azaltır. Lastikler Michelin Pilot Sport EV 20 inç jantlar için mevcuttur ve versiyonlarda ön frenler daha büyüktür (340 x 27 mm) e-Boost, bu aynı zamanda Uyarlanabilir Şasi Kontrolü (DCC) eklemenize de olanak tanır. Bu en performanslı varyanttır ve Geleneksel ünitelerin 204 HP’sine kıyasla 231 HP güç. Bu “spor” seçeneği ayrıca modu ekler Cupra Menzil, Konfor, Performans ve Bireysel olarak adlandırılan standart haritalara.

O Cupra’nın Doğuşu erişim şunu yükler: 58 kWh kapasiteli batarya ve ulaşır 425 kilometre özerklik onaylandı (WLTP). Ayrıca bir varyantı da var Aynı batarya ile e-Boost (420 km özerklik)ancak en büyük kapasite ile talep edilebilir (77kWh) ulaşmak için 550 kilometre özerklik tek bir şarj döngüsü ile. 170 kW’a kadar prizlerde şarj edilerek sadece 5 dakikada 100 kilometre kat edilebiliyor ve yarım saatte %5’ten %80’e çıkılabiliyor.

Ayrıca uygulama ile CUPRA Kolay Şarjsahibi, İspanya’da 12.000 ve Avrupa çapında 580.000’den fazla noktaya sahip Elli ağına erişim sahibi olacak. Önceden akreditasyona gerek kalmadan Born’unuzu şarj edip bir noktaya ulaşmanızı sağlayan Plug&Charge çözümü gibi rakiplerine göre rekabet avantajı.

Mükemmel geçiş

Serideki en başarılı modelin pek çok satın alma argümanı var, ancak biz onun üzerinde duracağız. plug-in hibrit çeşitleri kentsel ortam için en uygun olanı olarak sunarken aynı zamanda her zamanki gibi seyahat etmemize de olanak tanıyor. Mevcut tahrik sistemleri teklifi 204 HP (e-Hibrit) ve 245 HP (e-Hibrit VZ), ikisi de onunla 1.4 TSI motor yanmanın kalbi, önden çekiş, altı vitesli DSG otomatik şanzıman ve 13 kWh kapasiteli lityum iyon akü.

Bunlardan ilki 0’dan 100 km/saat hıza 7,8 saniyede ulaşıyor ve 205 km/saat hıza ulaşıyor; e-Hybrid VZ versiyonu ise 0’dan 100 km/saat hıza 7 saniyede ulaşıyor ve 210 km/saat azami hıza sahip. Ortalama tüketim her zaman 1,6 l/100 km’nin altındadır ve Formentor e-Hybrid’in tamamen elektrikli menzili 59 kilometredir. sayesinde sürüşümüzü ayarlayabileceğiz. Saf Elektrikli, Hibrit (otomatik) ve Manuel Hibrit modları, bu, gerektiğinde termal motor tarafından üretilecek veya kaydedilecek pilin bir yüzdesini ayarlamamıza olanak tanır.

Alakalı haberler

Elektrifikasyonun devreye girmesine rağmen, Cupra Formentor e-Hibrit Piyasadaki en sportif, en komik ve en cesur SUV’lardan biri olarak konumlandırılmaya devam ediyor. Şasi üzerinde yapılan çalışmalar bize bir modelde kompaktlık hissi bırakıyor. 4,45 metre uzunluğunda, 1,83 m genişliğinde ve 1,51 m yüksekliğinde, İspanyol markasının yeni elektrikli çağında DNA’sını korumanın anahtarı.

Bu amaçla şunları sağladılar: Formentor e-Hibrit bağımsız çok bağlantılı süspansiyon mimarisine, Aşamalı Direksiyon sistemine veya Uyarlanabilir Şasi Kontrolüne (DCC) sahip bir arka akstan oluşur ve amortisörlerin sertliğini 15 konuma kadar değiştirme olanağı sunar. Standart olarak kişiselleştirilebilir 10,25 inç Dijital Kokpit gösterge paneline sahip bir modelin dijital evriminde rol alan, çok işlevli direksiyon simidi ve 12 inçe kadar orta ekran (e-Hybrid VZ) aracılığıyla yönetebildiğimiz değişiklikler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir