“deGoogled” Murena 2 akıllı telefon piyasaya sürüldü! Tam gizlilik sunar; nasıl yardımcı olduğunu biliyorum

Fransız girişim Murena nihayet en yeni akıllı telefonu Murena 2’yi (veya Murena Two) piyasaya sürdü. Akıllı telefon, kullanıcıları sürekli veri toplanmasına karşı korumayı amaçlıyor ve “deGoogled” akıllı telefon olarak biliniyor. Bir Android akıllı telefon olmasına rağmen Google’a ve onun hizmet paketine sahip değil. Bunun yerine, LineageOS’un bir çatalı olan /e/OS tarafından desteklenmektedir. Şirketin misyonu “insanlara seçim özgürlüğü vermek, böylece hayatlarının kontrolünü yeniden kazanabilmelerini sağlamaktır.”

Akıllı telefonu tanıtan Murena CEO’su Gael Duval, “Cihaz aynı zamanda veri gizliliği açısından da boş bir tuval; varsayılan veya gizli izleyiciler yoktur ve kullanıcılara veri gizlilikleri üzerinde daha fazla kontrol ve görünürlük sağlayan araçlar ve ayarlar sağlıyoruz. Hiçbir teknik uzmanlığa gerek yok; Murena 2’de gizlilik tasarım gereğidir.”

Murena 2: Özellikler ve teknik özellikler

Murena 2 akıllı telefonun en çok öne çıkan özelliklerinden biri gizlilik anahtarıdır. Bununla birlikte, kullanıcılar kamera ve mikrofonlarının bağlantısını donanım düzeyinde anında gerçekleştirebilirler. Üstelik bağlantıyı anında devre dışı bırakan, telefonunuzu uçak moduna alıp sessize alan bir gizlilik anahtarıyla birlikte gelir. Google’dan ve onun hizmet paketinden bağımsız olarak çalışan Android tabanlı bir işletim sistemi olan /e/OS üzerinde çalışır. Bunun yerine, tescilli Google kitaplıklarının açık kaynaklı bir uygulaması olan MicroG’yi kullanır. Google Play Hizmetlerinin yerine geçer.

Hangisi olduğundan emin değilim
satın almak için mobil?

Teknik özellikler açısından Murena 2 akıllı telefon, 1080 x 2400 piksel çözünürlüğe sahip 6,4 inç süper AMOLED ekrana sahip. Arkada, birincil 64MP birincil kameranın yönettiği üçlü kamera kurulumu var. Ön tarafta 25 MP’lik bir selfie kamerası var.

Akıllı telefon, 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip, 512 GB’a kadar genişletilebilen Mediatek Helio P70 SoC tarafından desteklenmektedir. 18W hızlı şarjı destekleyen 4000mAh bataryaya sahip.

Murena 2 akıllı telefon: Fiyatlandırma ve bulunabilirlik

Murena 2 akıllı telefonu Murena web sitesinden satın alınabilir. Fiyatı 499 Euro’dur.

Ayrıca bugün diğer öne çıkan haberleri okuyun:

Sosyal medya dolandırıcılığı uyarısı! Finans uygulaması Revolut’a bildirilen dolandırıcılıkların çoğu, yolculuğuna Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden başladı. Paranın çoğu “çabuk zengin olma” planlarına kaptırıldı. Bu makaledeki bazı ilginç ayrıntılar. Buradan kontrol edin.

Hindistan’da yapay zeka fırsatları! Microsoft CEO’su Satya Nadella, binden fazla Hintli bilgisayar kodu geliştiricisini, şirketin ürünlerine dağıtılan yapay zeka araçlarını kullanmaya çağırdı. Daha fazla ayrıntıyı buradan öğrenin.

Ses klonlama yasa dışı hale geliyor! ABD düzenleyicileri, yapay zeka ile oluşturulan sesler kullanılarak yapılan dolandırıcılık “otomatik aramaların” yasa dışı olduğunu ilan etti. Bu hamle, geçen ay insanlardan New Hampshire ön seçimlerinde oy kullanmamalarını talep eden POTUS taklidinin ortaya çıkmasının ardından geldi. Buraya dalın.

Bir şey daha! Artık WhatsApp Kanallarındayız! Bizi orada takip edin, böylece teknoloji dünyasından hiçbir güncellemeyi kaçırmazsınız. ‎HT Tech kanalını WhatsApp üzerinden takip etmek için tıklayın Burada hemen katılmak için!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir