DGT CEZALARI | DGT, daha önce direksiyon başında yapabildiğiniz bu şeyler nedeniyle size bir yıldır para cezası kesiyor

Geçen yılın Mart ayında, değişiklikler yapıldı. Trafik kanunu Aralık 2021’de onaylandı Milletvekilleri Kongresi. Ana arasında değişiklikler bunun iki yönü fark edilmeye başlandı esas.

20km/s marjına elveda

Bir yandan, Madde 21.4 Önceki Trafik Kanununun marjı olan saatte 20 kilometre yürütülürken buna izin verildi sollama yollarda geleneksel. Böylece kanunun yürürlüğe girmesinden bu yana yasayı aşmak Hız Limiti bir aracı sollamak şunları içerir: ihlal para cezası ile 100 Euro puan kaybı olmadan.

Trafik Genel Müdürlüğü (DGT) korunmasına da özel önem verdi. en savunmasız yollarda. Bu nedenle sollama bisikletçiler birini bırakmadan mesafe önleyici bir buçuk metre araç ile araç arasında bisiklet Bunlar zaten onaylanmıştır dört ila altı puanın geri çekilmesi kartın.

Mobil kullanım

Alakalı haberler

Öte yandan, mobil kullanım araba kullanmak, sürüşü etkileyen cezalar gerektirir cep ve dolaşım izni sürücülerden. Cep telefonu olanlar elinde sürüş sırasında, olup olmadıklarına bakılmaksızın kullanıp kullanmamakpara cezasına çarptırılabilirler ve ayrıca geri çekilmeye maruz kalabilirler altıdan kart puanları.

Aynı şekilde bunları kullananlar da cihazlar bir aracılığıyla orta Onlar da kurtarılmıyor ve para cezasıyla cezalandırılabiliyorlar. 200 euro ve puanların geri çekilmesi: üç ila altı puan daha az.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir