Dikkatli olun, eğer arabanızı kilitlediğinizde bu ışık yanarsa başınızı belaya sokabilir.

“Gördün mü ışık bu şunu gösteriyor kapalı aracınız?”. Bu şekilde Tiktok videosu hangisinde Ulusal Polis ciddi bir soruna karşı uyarıyor güvenlik arabalarda ve sorar sürücüler sırasında özellikle dikkat etmek terk etmek onların arabaları.

Güvenlik güçlerine göre, hırsızlar onlar kullanırlar “inhibitörler” arabanın kapanıp içeri girmesini önlemek için hırsızlık yapmak sürücü bir kez uzak. Kısaca engelleyen bir sistemdir. dalgalar Tarafından yayınlanan emretmek araçla temasa geçin ve sonuç olarak kapalı.

Güvenlik önlemleri

Alakalı haberler

Bu tehditle karşı karşıya kalan polis, çözüm etkili olduğu kadar basit: manuel olarak kontrol et uzaktan kumandayı kullandıktan sonra aracın kapatıldığını. Bu sayede ötesinde Işık sinyalleri bu, aracın sahip olduğunu gösterebilir kapanış tamamlandıbiz bizim eşyalar Tehlikede değiller.

Bazı kullanıcılar gönderiye yorum yaptı takdirler Bu yöntemi sorgulayanlar: “Peki kapalı olup olmadığını nasıl kontrol ederim?” Elinizi kapı koluna koyduğunuzda araba açılıyorsa“Bir İnternet kullanıcısının sorduğu gibi, akıllı cihazlar olup olmadığını algılayan bazı arabalara entegre edilmiştir. anahtar aracın kapısı açılmaya yakın otomatik olarak. Bu durumda başka çarelere başvurmak gerekecek alternatifler nasıl kontrol edilir kapıların geri kalanı sürücü koltuğunun dışında bırakın veya anahtarı Arkadaş O uzaklaş Arabayı kontrol etmeden önce.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir