DİŞ MACUNU AYNALAR | Giderek daha fazla insanın arabalarının aynalarına diş macunu sürmesinin nedeni

Diş macunu ve aynalar aynalar. Birbirinden çok uzak iki nesne gibi görünseler de internette dolaşan bir hile onları birleştirmeyi başardı.

Araba kullanırken, özellikle de park ederken en büyük zorluklardan biri, aynaların yağmur damlalarıyla dolu olmasıdır. Su görüş mesafesini engeller ve ısıtmalı aynalar mevcut değilse park manevralarını neredeyse imkansız hale getirebilir, bu da bazen dışarı çıkmayı gerektirebilir. arabanın dışına çıkıp aynaları bir bezle kurulamaya çalışmak.

Ama diş macunu kullanırsak bu biter. İnternette dolaşan bir videoda da belirtildiği gibi diş macunu, suyun yoğunlaşarak camdan kaymasını engeller. İşin püf noktası, bu ürünün bir noktasını dikiz aynasının üzerine (ayna tamamen kuruyken) koymak ve iyice yaymaktır. Artık su damlaları o noktada yoğunlaşmayacak ve her zaman görüş imkanımız olacak.

@losretailers

Yağmurlu günlerde güvenli sürüş için ihtiyacınız olan şey 🌧️🚗 #losretailers #lluvia #manejar #nuevoleon #acehardware

♬ Saygılarımla – Alta Consigna

Lastiklere sirke, araba için başka bir numara

Jantlar çok kirliyse temizlemek için özel bir ürün kullanabilirsiniz. En önemlisi ürünü uygulamadan önce lastiklerin ve frenlerin soğumasını beklemektir. Deterjan olması gerekenden önce kurursa işini yapamaz. Ayrıca frenler sıcaksa, frenlerle temas halinde soğuk bir sıvı, deforme olabilirler.

Ürünü suyla ıslatmadan doğrudan kirli bölgeye uygulayın. Jantın karmaşık bir tasarımı varsa, temizleyiciyi uyguladıktan sonra tüm köşe ve yarıklara ulaşmak için bir fırça veya sünger kullanmalısınız. Üretici tarafından tavsiye edilen süre boyunca etki etmesine izin verin. Genellikle üç ila sekiz dakika arasındadır. Tüm kalıntıları gidermek için mümkünse basınçlı tabanca ile bol su ile durulayın. Elle kurutun. Tercihen yüzeye zarar vermeyecek mikrofiber bez ile.

Lastik temizliği için özel ürünlerin yanı sıra ev yapımı ürünleri de kullanabilirsiniz. Bazı tamirciler, lastikler durulandıktan sonra, bir ölçü gliserini üç ölçü kolayla karıştırıp bu sıvıyı lastiğin her yerine püskürtüp daha sonra durulayabileceğinizi iddia ediyor. Kabartma tozu ve sirke veya su ile macun yapmak en zorlu kirleri çıkaracaktır.

Aracın bu kısmındaki kirlerin giderilmesine yardımcı olması ve aynı zamanda parlak kalmasını sağlamak için suyla seyreltilmiş sirkeyi de kullanabilirsiniz. Son olarak, evde kullanılan, bir beze de uygulanabilen ve onunla lastiği ovalayabilen çok amaçlı temizleme spreyleri vardır.

Alakalı haberler

Fırın temizleyicileri veya mutfak yağ sökücüleri gibi ev ilaçlarının tavsiye edilmediğini unutmamak önemlidir. Uzun vadede jantın emayesini veya kromunu etkileyebilirler. Ayrıca lastiklerin yapıldığı malzemeyi bilmek de önemlidir: alüminyum, çelik, karbon fiber, magnezyum veya alaşım, çünkü her biri için özel temizleyiciler vardır ve kötü bir seçim bu malzemeyi bozabilir.

Temizleme işlemi sırasında sorun yaşamamak için uyulması gereken tavsiye, ürünleri jant üzerinde çok uzun süre bırakmamak ve aşındırıcı olabilecek maddeler sürmemektir. Lastiğin malzemesine zarar verip vermeyeceğini görmek için ürünü görünmeyen bir alana uygulamak en iyisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir