Elektrifikasyon, Michelin ile sürdürülebilir mobiliteyi teşvik ediyor

Ahşap tekerlekler, vulkanizasyon, pnömatik lastikler, içi dolu kauçuk lastikler, ikiz lastikler, iç lastikli lastikler, çıkarılabilir lastikler, radyal katlı lastikler, runflat lastikler… yeşil lastikler. evrim arasında hareketlilik her zaman araç ile yol arasındaki bağlantı noktasına bağlı olmuştur: yorulmak. Son yıllarda ihtiyaç Bu hareketliliği sürdürülebilir hareketliliğe dönüştürün üreticileri böyle yaptı Michelin seninkini ele geçir tarihi bagaj bu açıdan mükemmelliğe yaklaşmak.

enerji geçişi lastik üreticilerini bu yeni sürdürülebilir mobilitenin geliştirilmesinde stratejik bir rol üstlenmeye zorluyor. Elektrifikasyon lastiğin rolünü değiştirdiAncak yanmalı modellerde olduğu gibi tek lastik de bulunmuyor. Tasarım, kullanımına bağlı olarak belirlenen temel amaçtır. Michelin Sürdürülebilir ürünlerin bir kataloğunu elde etmek için her aracın ve her sürücünün ihtiyaçlarına uyum sağlayın.

Michelin lastikli elektrikli araç platformu

Ortaya çıkması elektrikli araba hareketliliği anlamada yeni bir yola yol açmıştır. sürüş tarzı da değişti. Mesafeler aynı ama saatler farklı. Ayrıca ağırlıklar ve eylemsizlikler değişirbu da şunu ima ediyor aynı lastik Bir yanma modeli için tasarlanmış olması şu şekilde olamaz: verimli Özellikle elektrikli bir araç için tasarlanmış bir model. çekiş daha anında ve doğrudan iletilir, frenleme Daha ilerici olma eğiliminde olan bu iki husus, Lastiğin sürdürülebilir kullanımı. Ve en önemlisi, talebin aynı seviyede tutulması güvenlik.

Camille Jenatzy’nin Jamais Contente’si

Tarih genellikle tekerrür eder, döngüseldir, lastikler gibi yuvarlaktır. O ilk hız rekoru aşacak bir aracın 100km/saat yılında tescil edildi 1898. Camille Jenatzy Pilottu. Model, Jamais İçeriği. Teknoloji, elektrikli araba. Lastikler elbette Michelin. O tarihten bu yana marka, tarihi boyunca sürdürülebilir lastik tasarımında önemli yenilikler geliştirdi. maksimum enerji verimliliği ve dolayısıyla maksimum güvenlik. Bu kadar önemli bir şeyi doğaçlamaya bırakamazsınız. Hayat kavramaya bağlıdır. Çünkü onun gibi koşmak için Jamais İçeriği, nasıl duracağını bilmelisin. Amaç daha iyi yapışma ve kavrama elde etmekti. Ve her iki durum da yalnızca güvenli ayakkabılarla gerçekleştirilebilir ve bugün, enerji geçişinin her zamankinden daha fazla mevcut olmasıyla, iyi seçmek güvenliği seçmektir.

Rekabet için geliştirilen sürdürülebilir lastik

Bu ihtiyaçlar listesinin tamamı Jamais İçeriği gezegendeki en hızlı ve en güvenli arababugün sürdürülebilir ve güvenli mobilitenin mirasçıları ve öncüleri olarak adlandırılan elektrikli araçlara da uyarlanabilir. Michelin konusunda aralıksız çalışan bir markadır. güven ve yenilik, projelerinde maksimum kalite ve sürdürülebilirliği yakalamayı amaç edinmiştir. Elit ürünler yapan bir marka değil, tam tersi. İtibaren Michelin elektrikli mobiliteye inanıyor ileriye giden yol olarak ve bu yüzden tamamen bu yeni gerçekliğe adapte oldum.

Lastik markasının sürdürülebilirlik dünyasına yönelik stratejisi ve bağlılığının çok net eksenleri var: uzun ömürlü lastikler (ve sigorta), enerji tüketimini ve CO2 emisyonlarını azaltın (30 yılda yuvarlanma direnci yarı yarıya azaldı) ve geri dönüşüme yatırım yapın Lastik atıklarının yeniden kullanılması (2030 yılında lastiklerde 13,5 milyon tona kadar geri dönüştürülmüş malzemenin kullanılması bekleniyor).

Son yıllarda sürdürülebilirliğin gelişimi durdurulamaz hale geldi. İçinde 2017 Konsept sunuldu GÖRÜŞ havasız bir tekerlek ve lastik düzeneği oluşturdu. Biyo bazlı, bağlantılı ve yenilenebilir lastik sırtına sahip VISION konsepti, lastiklerin %100 biyolojik kökenli malzemelerle üretilmesinin beklendiği 2050 yılına kadar lastikleri dönüştürecek sürdürülebilir kalkınma taahhüdünün anlaşılmasına yönelik bir rehber sunuyor. geri dönüştürülmüş.

İki yıl sonra geldi Michelin UPTİS (Eşsiz Delinmeye Karşı Korumalı Lastik Sistemi) delinme riskini ortadan kaldırır ve çevresel etkiyi azaltmanın yanı sıra hızlı basınç kaybı. Bunlar mobilitenin ve şirketin nereye gittiğine dair küçük örneklerdir.

Marka, hayatı boyunca gelişti neredeyse 135 yıl Dünyanın ana lastik tedarikçilerinden biri haline gelmelerini sağlayan kalıcı teknolojik yatırımlar sayesinde tarihe geçmiştir. elektrikli hareketlilik Kaliteli ürünlerinden kaçmaz. Şu anda belirli aralık elektrikli ve elektrikli modeller (melezler ve eklentiler) ürünlerden oluşur e.Öncelik (elektrikli araç), Pilot Spor EV (daha fazla elektrikli spor araç), Koruyucu Yeşil (elektrikli scooter) ve E-Vahşi (elektrikli bisikletler). Bununla, güvenlik ve verimlilik garantilidir.

Bir kurulum ihtiyacı nedeniyle bu bir sır değil pilelektrikli araçlar daha ağırdır (bazı durumlarda 400 kilo) içten yanmalı motorlara göre daha hızlıdır ve ilk hızlanmaları daha hızlıdır. Bu durum, yüksek tork, daha sessiz bir motor ve daha fazla akü özerkliğine ulaşma ihtiyacıyla birlikte elektrikli araçları özellikle talep etmek lastiklerle birlikte. Kontrol, güvenlik ve özerklik El ele gidiyorlar.

Elektrikli araçlar için özel olarak tasarlanmış iyi bir lastik ile Michelin Pilot Sport EVDüşük yuvarlanma direnci sayesinde daha fazla özerklik elde edilebilir, bazılarında ise 60 kilometre daha. İçinde E. Öncelik özerkliğin artması geliyor 7’de%. Üstelik elektrikli araç dünyası da sessizlikle sonuçlanıyor, gürültünün olmamasıBu anlamda Michelin ürünleri de bu avantajlara uyum sağlıyor. Teknoloji sayesinde Michelin Akustiksayesinde aracın iç gürültüsü neredeyse %20 oranında azaltılabiliyor.

Tüm bu geliştirme çalışmaları Michelin içinde Sürdürülebilir mobilitenin teknolojik lideri. 19. yüzyılın sonlarında bisikletler için ilk çıkarılabilir jantlardan yeni jantlara kadar Pilot Spor EV Teknolojiye sürekli yatırım yapılan bir dünya var. Bu anlamda Premium modellerle yapılan araştırmalar, aşağıdakileri içeren lastiklerin geliştirilmesini mümkün kılmıştır: %53 biyolojik ve geri dönüştürülmüş kökenli hammaddelerzorlu koşullarda yüksek düzeyde performans sağlar.

Ancak Michelin bununla bitmiyor çünkü gelecek kapıyı çalıyor. Marka aynı zamanda piyasaya şu ürünleri de sundu: X Incity EV-Z, Elektrikli otobüsler için tasarlanan ilk lastik olan bu lastik, güvenliği (bu tür yolcu taşımacılığında gereklidir), çevreye saygıyı ve daha yüksek yük kapasitesini bir araya getirir. Hayatın döngüsü gibi tarih de başlangıca döner, bazı hayalperestlerin çağrısıyla André ve Edouard Michelin ona inandılar yenilik için gelecek. Bugün marka, halihazırda gitmeye başladıkları bir yol olan elektrifikasyonun zorluğunu temsil eden bu yeniliğe yatırım yapmaya devam ediyor. Michelin Sürdürülebilir bir şekilde ve tekerlekler üzerinde dünyayla birlikte hareket eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir