FORD FIESTA 2023 | Bu şehirde dolaşmak için mükemmel bir araba

Modası hiç geçmeyen arabalar var. Bazıları gerçek ikonlar olarak onlarca yıldır üretilmiş ve pazarlanmıştır. O Ford Fiesta, örneğin, en açık durumdur. ilk versiyonu amerikan marka araç İçeri girdi 1976 küçük arabalara büyük talep olan bir pazarda rekabet etmek. Şimdi 47 yaşında ve beş kuşak sonrasında, üretimi durduracak. Şüphesiz tarihe geçecek bir araba.

Ford Fiesta biri olarak kabul edilir vgenç nesillerin favori araçları. Üniversiteye gitmek, arkadaşlarla buluşmak, hafta sonu kaçamağı yapmak gibi günlük yaşam için ideal özelliklere ve çok çekici bir tasarıma sahip kompakt bir model… aynı zamanda ideal araç sürüşün heyecan verici dünyasına dalın. Ayrıca Amerikan markasının en ekonomik arabasıdır. 21.000 Euro’dan başlayan fiyatlarla.

Ford Fiesta’nın özellikleri

Ford kompaktın çekici tasarımı, acemi bir sürücü veya çoğunlukla bunu yapan biri için fazlasıyla yeterli özellik sunmasıyla öne çıkıyor. şehir içi ve şehirlerarası yolculuklar. Bütün bunlar, Ford’un en ekonomik modellerinden biri olarak.

Ford Fiesta’nın dışı ve içi

Ford Fiesta, küçük boyutuna rağmen harika bir otomobil. Onların miktar vardır kentsel hareketlilik için idealdir. 4.040 mm uzunluğunda, 1.470 mm yüksekliğinde ve 1.730 mm genişliğinde, 2.490 mm dingil mesafesine sahip. Kompakt siluetine ek olarak, depolama söz konusu olduğunda, 292 mm minimum önyükleme kapasitesigenişletilebilir Arka koltukları katlayarak 1.093 mm. İç kısmında her milimetreden yararlanan 19 adede kadar bağımsız saklama alanı bulunur.

O Parti Çok çekici bir tasarıma sahiptir. İçinde yurt dışı the dinamik çizgiler ve panoramik tavan manzaranın tadını çıkarmak için açılabilen, aynı zamanda araca aydınlık ve ferahlık sağlayan. Entegre sis farları ve özel gündüz sürüş farları ile LED farları da öne çıkıyor. Ford’un kompakt modelinin keyfini şu şekilde çıkarabilirsiniz: beş farklı versiyon karakteristik genç ve dinamik tarzıyla. Trend ve ST-Line versiyonlarında 3 kapılı ve 18 inçe kadar tekerleklerle sunuluyor.

İçinde bacaklarınızı uzatmak için bolca yer var. iç mekan, konfor ve esenlik sunan bir alan. Sürüm S.T. Sportif koltuklara ve entegre koltuk başlığına sahiptir. Ek bir konfor artısı eklemek için, ısıtmalı direksiyon simidi ile birlikte bu buzlu kış sabahları için en iyi müttefik olan ısıtmalı ön koltuklar koyabilirsiniz.

Ford Fiesta’nın beş motor seçeneği

Orada beş motor seçeneği ikisi dahil olmak üzere Ford Fiesta için mevcut benzinli modelleriki benzin seçeneği ile mikrohibridizasyonartı ST modeli. Benzinli motorda 75 CV 1.1-litre Ti-VCT ve 100 CV 1.0 EcoBoost versiyonu arasında seçim yapabilirsiniz.

Yakıt tasarrufu ve daha düşük CO₂ emisyonları ile daha yüksek performans elde etmek için 125 ve 155 hp’lik iki mikro hibrit seçeneği motoru oluşturanlar Eco Boost Hibrit. Son olarak en güçlü motor, Ford ST’de bulduğumuz ve 200 beygire ulaşan 1.5 litrelik EcoBoost.

Ford Fiesta’da üç sürüş modu buluyoruz; Normal, Spor ve Eko Her biri aracın tepkisini değiştirir ve sürüş koşullarına uyarlar. ST, Eco modunu Track ile değiştirerek sportif sürüşü etkinleştirir.

teknoloji ve Ford Fiesta’nın güvenliği

En son teknolojik gelişmeler de mevcuttur. yeni ford fiesta. 8” ile SYNC 3.2 sistemi sorunsuz bir şekilde bütünleşir üzerinden cep telefonu ile Android Auto veya Apple Carplay. Bu sayede teknolojisi, telefon görüşmelerinden iç sıcaklığa kadar her şeyi kontrol etmenizi sağlar.

Bu yeni model aynı zamanda entegre bir 12.3” aracın tüm bilgilerini çok basit bir şekilde görebileceğiniz yer. Ford Fiesta ayrıca şunları içerir: B&O ses çubuğuaracın stilini mükemmel şekilde tamamlayan 10 hoparlörden oluşan bir sistem.

Buna ek olarak, Fiesta akıllı işlevlere ve sistemlere sahiptir. sürüşe yardım et. Aşağıdakileri kontrol etmesine izin veren kapsamlı bir sensör ve kamera sistemine sahiptir:

  • aktif park yardımı

  • Trafik işareti tanıma özelliğine sahip ayarlanabilir hız sınırlayıcı.

  • Öndeki arabanın mesafe göstergesi

  • şeritten ayrılma uyarı sistemi

Ford Fiesta Barselona’da nerelerde satılıyor?

ile iletişime geçmekten çekinmeyin Barselona’daki Romacar ABS bayileri satın almakla ilgileniyorsanız yeni ford fiesta. Tüm ihtiyaçlara uyarlanmış geniş bir katalogla birlikte kişiselleştirilmiş tavsiye alacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir