FORD FIESTA 2023 | Ford Fiesta nasıl bir otomobil ve neden gençler için en iyi otomobil?

Hiçbir zaman modası geçmeyen arabalar var. Bazıları gerçek ikonlar olarak onlarca yıldır üretilip pazarlanıyor. O Ford Focus, örneğin en açık durumdur. İlk versiyonu Amerikan marka araç İçeri girdi 1976 küçük arabalara yönelik geniş bir talebin olduğu bir pazarda rekabet edebilmek. Şimdi 47 yaşındayım ve beş kuşak sonrasında, üretimi durdurulacak. Hiç şüphesiz tarihe geçecek bir araba.

Ford Fiesta bunlardan biri olarak kabul edilir vgenç neslin favori araçları. Üniversiteye gitmek, arkadaşlarla buluşmak, hafta sonu kaçamağı yapmak gibi günlük kullanımlar için oldukça çekici tasarıma ve ideal özelliklere sahip kompakt bir model… aynı zamanda ideal araç sürüşün heyecan verici dünyasına girin. Üstelik Amerikan markasının en ekonomik arabası, 21.000 Euro’dan başlayan fiyatlarla.

Ford Fiesta’nın özellikleri

Ford kompaktın çekici tasarımı, yeni bir sürücü veya çoğunlukla sürücü olan biri için fazlasıyla özellik sunmasıyla dikkat çekiyor. şehir içi ve şehirlerarası geziler. Bütün bunlar Ford’un en ekonomik modellerinden biri.

Ford Fiesta’nın dışı ve içi

Ford Fiesta küçük boyutuna rağmen harika bir otomobil. Onların miktar öyle kentsel hareketlilik için idealdir. 4.040 mm uzunluğunda, 1.470 mm yüksekliğinde ve 1.730 mm genişliğinde olup 2.490 mm dingil mesafesine sahiptir. Kompakt siluetine ek olarak, depolama söz konusu olduğunda minimum gövde kapasitesi 292 mmgenişletilebilir Arka koltukların katlanmasıyla 1.093 mm. İç kısmında her milimetreden yararlanan 19 adede kadar bağımsız depolama alanı bulunur.

O Parti Oldukça çekici bir tasarıma sahiptir. İçinde yurt dışı baskın olmak Dinamik çizgiler ve panoramik tavan Manzaranın tadını çıkarmak için açılabilen bu kapı aynı zamanda araca aydınlık ve ferahlık da sağlıyor. Ayrıca entegre sis farlarına sahip LED farlar ve özel gündüz farları da dikkat çekicidir. Ford’un kompaktının keyfini çıkarabilirsiniz beş farklı versiyon karakteristik genç ve dinamik tarzıyla. Trend ve ST-Line versiyonlarında 3 kapılı ve 18 inçe kadar tekerleklerle sunulmaktadır.

Bacaklarınızı esnetebileceğiniz çok yer var iç mekan, konfor ve refah sunan bir alan. Sürüm S.T. Sportif koltuklara ve entegre koltuk başlığına sahiptir. Daha fazla konfor sağlamak için, ısıtmalı direksiyon simidi ile birlikte dondurucu kış sabahlarında en iyi müttefik olan ısıtmalı ön koltukları ekleyebilirsiniz.

Ford Fiesta’nın beş motor seçeneği

Orada beş motor seçeneği Ford Fiesta için mevcut, iki adet benzinli modelleriki benzin seçeneği ile mikrohibridizasyonartı ST modeli. Benzinli motor için ise 75 HP 1.1 litrelik Ti-VCT ve 100 HP 1.0 EcoBoost versiyonu arasından seçim yapabilirsiniz.

Yakıt tasarrufu ve daha az CO₂ emisyonu ile daha yüksek performans elde etmek için, 125 ve 155 HP’lik iki mikrohibrit seçeneği motoru oluşturan EcoBoost Hibrit. Son olarak en güçlü motor ise Ford ST’de bulunan ve 200 beygir gücüne ulaşan 1,5 litrelik EcoBoost’tur.

Ford Fiesta’da üç sürüş modu buluyoruz; Normal, Spor ve Eco. Her biri aracın tepkisini değiştirir ve sürüş koşullarına uyarlar. ST, Eco modunu Track ile değiştirerek sportif sürüşü etkinleştirir.

Teknoloji Ford Fiesta’nın güvenliği

En son teknoloji de mevcuttur yeni Ford Fiesta. 8″ dokunmatik ekran ile SYNC 3.2 sistemi mükemmel bir şekilde entegre olur aracılığıyla cep telefonuyla Android Auto veya Apple Carplay. Bu sayede teknolojisi, telefon görüşmelerinden iç sıcaklığa kadar her şeyi kontrol etmenize olanak sağlar.

Bu yeni model aynı zamanda bir entegre 12,3″ dijital gösterge paneli tüm araç bilgilerini çok basit bir şekilde görebileceğiniz yer. Ford Fiesta ayrıca şunları içerir: B&O ses çubuğuAracın tarzını mükemmel bir şekilde tamamlayan 10 hoparlörden oluşan bir sistem.

Ayrıca Fiesta, akıllı işlevlere ve sistemlere sahiptir. araba sürmeye yardım et. Diğerlerinin yanı sıra aşağıdakileri kontrol etmenize olanak tanıyan kapsamlı bir sensör ve kamera sistemine sahiptir:

Aktif park asistanı

Trafik işareti tanıma özelliğine sahip ayarlanabilir hız sınırlayıcı.

Öndeki araç için mesafe göstergesi

Şeritten ayrılma uyarı sistemi

Ford Fiesta Barselona’da nerede satışa sunuluyor?

İletişime geçmekten çekinmeyin Barselona’daki Romacar ABS bayileri Eğer satın almakla ilgileniyorsanız yeni Ford Fiesta. Tüm ihtiyaçlara uyarlanmış geniş bir kataloğun yanı sıra kişiselleştirilmiş tavsiyeler alacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir