Ford Puma | Herkesin 2023’te Barselona’da görmek isteyeceği şehirli SUV

O Avrupa otomobil pazarı hakimiyetindeydi kupalar 90’ların sonunda. tasarım bir seçenek arayan sürücüler için onları çok cazip bir seçenek haline getirdi ekonomik, sportif ve kompakt. Ama trendler var evrimleşti son olarak çok yirmi yıl, araç filosunun gelişimine yansıyor. Bunlardan önce ise kompakt spor arabalar Piyasayı onlar yönetti, şimdi onların yerini SUV’lar aldı.

O Ford Puma bu dönüşümün güzel bir örneğidir. 1997 ve 2002 yılları arasında bir coupe kompakt Avrupa’da pazarlanan ve çerçeve üzerine tasarlanan Ford Fiesta. Yirmi yıl sonra ve onunla birlikte karşıdan karşıya geçmek Pazarda hakimiyet kuran Amerikan markası bunu bir pazara dönüştürdü. B segmenti SUV biriyle piyasadaki en cesur tasarımlar.

O aracın Amerikan markası için iyi bir seçenektir. günlük ulaşımözellikle şu konularda Kentsel hareketlilik anlamı. için harika bir seçenek aile seyircisi konfor, alan ve çeviklik arıyoruz. Ford Puma hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Okumaya devam et!

Ford Puma’nın özellikleri

Ford Puma’nın birçok özelliği var. Şurada yer almaktadır: Kuga ve Ecosport’un ortasında. İlkinden daha küçüktür ancak ikincisinden daha büyük boyut ve performans sunar. Şüphesiz kimseyi kayıtsız bırakmayacak bir orta yol.

Çekici estetiğe sahip bir tasarım

O spor tasarımı Puma’nın çok çekici estetik. Ağabeyi Ford Kuga’ya çok benzese de kendine has bir kişiliği var. Ölçüleri şehir için idealdir. Puma, 4.207 mm uzunluğa, 1.537 mm yüksekliğe ve 1.805 mm genişliğe ve 2.588 mm dingil mesafesine sahip. Işıkları öne çıkıyor NEDEN OLMUŞ ve tüm crossover’lar gibi çok belirgin bir tekerlek davlumbazına ve kendi segmentine özgü açılara sahip. Ayrıca 19 inç’e ulaşabilen tekerlekleri de dikkat çekicidir. kendi versiyonlarında ST Hattı Ve ST Hattı.

Bu Amerikan marka modeli Geniş bagaj hacmi, modelin bir diğer öne çıkan özelliği. Var 456 litre kapasiteşu şekilde genişletilebilir: Arka koltukları katlayarak 1161 litre. Kendi segmentindeki diğer rakiplerini şüphesiz geride bırakan bir alan. İç mekana gelince, tasarımı geniş ve konforlu olmasının yanı sıra zariftir.

Ayrıca bel desteği ve masaj fonksiyonu da bulunmaktadır. spor koltuklar. Hem ön hem de arka koltuklar, tüm yolculuklarda maksimum konfor elde etmek için yeterli alana sahiptir. Teknoloji söz konusu olduğunda ise 12,2″ dijital gösterge paneline sahiptir. ve 8 inç’e kadar dokunmatik ekran; ızgarada multimedya sistemi ile.

En ileri teknoloji

Ford Puma, markanın teknolojik yeniliğinin en güzel örneğidir. Bünyesinde barındırdığı sistemler sayesinde onu kullanmak bir keyiftir. Bağlantı söz konusu olduğunda, dokunmatik ekran SENKRONİZASYON 3 sistemi bu izin verir Apple CarPlay ve Android Auto ile senkronize edin. B&O ses sisteminizde müzik dinlemeyi benzersiz bir deneyime dönüştürmek için 10 adede kadar hoparlör bulunur.

Sürüş destek sistemleri Ford Yardımcı Pilot260 Puma’yı deneyen herkesi şaşırtıyorlar. Örneğin Ford SUV, sürüş hızını otomatik olarak ayarlayan uyarlanabilir hız sabitleme sistemine sahiptir; çarpışma öncesi asistanı, kör nokta dedektörü veya kaçınma manevrası asistanı. Park etme söz konusu olduğunda, arka kamerası her türlü engeli izlemek için idealdir ve eğer arabanın bunu sizin için yapmasını tercih ederseniz, yardımlı park sistemi En iyi yardımdır.

Farklı motor seçenekleri

Ford Puma’nın farklı motor seçenekleri bulunuyor. Benzinli motor arasında seçim yapabilirsiniz 1.0 EcoBoost 125 HP ve bir dizel versiyonu 1.5 EcoBlue 120 HP. En yenisi ve en dikkat çekeni hiç şüphesiz 155 HP’ye ulaşabilen hibrit versiyonudur. Her frenlemede enerji depolayabilen EcoBoost Hybrid teknolojisini kullanıyor.

Ford Puma’yı Barselona’da nereden satın alabilirsiniz?

Herhangi birinde Romacar ABS bayileri arasında Barselona eyaleti (Calle Potosí, Sant Boi, Sant Just Desvern ve Molins de Rei’deki yeni Transit Merkezi) yeni özellikleriyle birlikte Ford Puma’yı bulacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir