ITV’deki bu değişiklik 2023’te milyonlarca aracı etkileyecek

Teknik Araç Muayenesi (ITV) bir prosedürdür zorunlu sürücülerin zaman zaman tamamlaması gerekenler. Her ne kadar basit bir revizyonbu bir duruma dönüşebilir süvari arabanın dikkate alınan kusurları varsa cidden sertifikayı almanıza izin vermeyen ve dolayısıyla devam etmenizi engelleyen dolaşan.

Araçlarda dikkat edilmesi gereken sistemler arasında Avrupa Birliği bulunan ‘e-Çağrı’içeren bir düğme S.O.S. numarayı aramak acil durumlar (112) durumunda ciddi kaza. Bu mekanizma tüm onaylı arabalara entegre edilmiştir. Mart 2018ve muayenenin zorunlu niteliği, arabaları maksimum olarak etkileyecektir. sekiz koltuk (kategori M1) ve ticari ışık (kategori N1). Ancak bu cihazın incelemesi başlamak oluşabilecek ‘ITV İstasyon Denetim Prosedürü El Kitabı’nda yer alır almaz gerçekleştirilecektir. mayıstan önce.

Acil durum protokolü

Alakalı haberler

Belirtildiği gibi Teknik Önleme Ofisi (OTP) protokol işleyen ‘eCall’ı kullanan ve etkinleştirilebilen manuel olarak gibi otomatik olarak Bir kaza geçirdikten sonra dört farklı puanı toplayın. İlk önce bir çalıştırırsınız acil çağrı Aracın sensörleri ciddi bir çarpışma tespit ettiğinde 112’ye. Daha sonra, aracılığıyla konum Uydu, aranan telefonun konumunun yanı sıra telefon numarası gibi diğer ilgili bilgileri de belirler. adam aracın ve algı trafik.

Üçüncü adım, bir kişi tarafından yapılan bir çağrıdan oluşur. eğitimli operatöryeni bilgiler almak için araçtaki yolcularla iletişime geçmeye çalışacak. detaylar senin durumun hakkında. Yanıt alamazsanız otomatik olarak son noktaya geçeceksiniz: derhal yardım gönderilmesi. Bu nedenle acil servisler gibi itfaiyeciler veya personel sıhhi İhtiyaç duyan kişilere hizmet vermek için kaza mahalline hızla gidecekler. katılım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir