Mark Gurman, iOS 18’in iPhone tarihindeki ‘en büyük’ ​​güncelleme olacağını tahmin ediyor; Apple’ın yapay zeka hamlesini destekleyecek

Dünya yapay zeka (AI) kervanına katılıyor ve akıllı telefon üreticileri de buna ayak uyduruyor. Google artık Pixel akıllı telefonlarında çeşitli AI özellikleri sunmasıyla tanınırken, Samsung da akıllı telefonları için Galaxy AI ve bir dizi AI destekli özelliği ortaya çıkardı. Ancak Apple henüz hiçbir yerde görünmüyor. Raporlara göre iPhone üreticisi, iOS 18 ile bir dizi yapay zeka yükseltmesi sunmayı planlıyor ve bu, iPhone tarihindeki “en büyük” güncelleme olabilir. Apple’ın iPhone kullanıcıları için neler hazırladığını öğrenin.

iOS 18 güncellemesi

Power On haber bülteninin Soru-Cevap bölümünde Bloomberg’den Mark Gurman, iOS 18’in iPhone tarihindeki en büyük güncelleme olacağını öne sürdü. “Bana yeni işletim sisteminin şirket tarihindeki en büyük olmasa da en büyük iOS güncellemelerinden biri olarak görüldüğü söylendi” diye yazdı.

Gurman, iOS 18’le birlikte gelecek potansiyel özelliklerden hiçbirine değinmese de Apple bunlardan birini zaten onayladı.

Hangisi olduğundan emin değilim
satın almak için mobil?

RCS desteği

Cupertino merkezli teknoloji devi Kasım 2023’te nihayet 2024’ten itibaren iPhone’larda RCS desteğini duyurdu. Bu, yakın gelecekte iPhone’ların daha yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve videolar, ses gibi daha iyi bir mesajlaşma deneyiminden potansiyel olarak yararlanabileceği anlamına geliyor. mesajlar, okundu bilgileri ve geliştirilmiş şifreleme.

Yapay zeka destekli Siri

İOS 18 ile geleceği söylenen bir diğer özellik ise yapay zeka destekli Siri. Financial Times’ın bir raporuna göre Morgan Stanley analistleri, iOS 18 güncellemesinin üretken yapay zekaya odaklanacağına ve yüksek lisans destekli yeni bir Siri getirebileceğine inanıyor.

Söylentilere konu olan diğer özellikler

Gurman’a göre Craig Federighi ve ekibi aktif olarak üretken yapay zeka özelliklerini iOS 18’e dahil etmeye çalışıyor. Çabaların bir parçası olarak Apple Music otomatik olarak oluşturulan çalma listeleri alabilirken, Keynote veya Pages gibi uygulamalar otomatik olarak slayt oluşturan bir özelliğe sahip olabilir. Güverte. Ayrıca AppleCare’i üretken yapay zeka ile desteklemeyi de amaçlıyor.

Ayrıca bugünün diğer öne çıkan hikayelerini de okuyun:

Video izleme! ABD polisinin artık Amazon Ring cihazlarından video görüntüleri elde etmek için izin alması gerekecek. Peki ya bizi izleyen milyonlarca kamera? Burada her şeyi öğrenin.

Yükselen Hindistan! Lava ve Qubo gibi Hintli akıllı elektronik şirketleri yüksek puanlar alıyor. Şimdi buradan kontrol edin.

Çürük elma? Mart başından itibaren geliştiriciler, bloğun yeni kurallarına göre iPhone’larda alternatif uygulama mağazaları sunabilecek ve Apple’ın yüzde 30’a kadar komisyon alan uygulama içi ödeme sistemini kullanmamayı tercih edebilecek. Ancak Spotify bu değişikliklerden memnun değil. Hepsini buradan kontrol edin.

Bir şey daha! Artık WhatsApp Kanallarındayız! Bizi orada takip edin, böylece teknoloji dünyasından hiçbir güncellemeyi kaçırmazsınız. ‎HT Tech kanalını WhatsApp üzerinden takip etmek için tıklayın Burada hemen katılmak için!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir