Mazda MX-30 R-EV neden piyasadaki en çok yönlü elektrikli araç?

Avantajları elektrikli arabalar, ancak dezavantajları olmadan. Bu ne yeni Mazda MX-30 e-Skyactiv R-EVPil modellerini karakterize eden temizliği ve aynı zamanda sınırlama olmaksızın seyahat etme yeteneği içten yanmalı arabaların sağladığı menzil. Hepsi bir arada ve birlikte DGT Sıfır etiketi. Size onların sırlarını 10 maddede anlatıyoruz.

1. Türünün tek örneği

Mazda modelinin yeni versiyonu, piyasada eşi benzeri olmayan bir yaklaşım bu da onu çok özel bir teklif haline getiriyor. Ve toplamanın dışında çığır açan anlayış ve benzersiz olmasının yanı sıra, pille çalışan araçların en az başarılı olan yönlerinden birini de çözmeyi başarıyor: şarj başına düşük hareket yarıçapı.

2. Herkese uyan tek bir araba görevi görür

Mazda MX-30 e-Skyactiv R-EV’nin, daha çok yönlü pil modelleri mevcut teklifin. Çoğu benzer alternatifin aksine, her şey için işe yarar. günlük kullanım e kadar aşina ve hatta geziler. Ve genellikle karşılık gelen Eco değil, Sıfır çevre etiketine sahiptir. plug-in hibritlerve diğer şeylerin yanı sıra sokakta ücretsiz park imkanı sağlar.

3. Devrim niteliğinde mekanik

Yeni modelin anahtarı, mekanik özellikleri bir araya getiren mekaniğindedir. Pillerle çalışan 170 HP elektrik motoru ve bir 75 hp termal motor bir şeyle bağlantılı olarak çalışan benzin deposu. Ve bu şekilde her iki dünyanın da en iyisini sunmayı başarıyor. dolaşabilir Pillerle 85 ila 110 kilometre arası (sırasıyla WLTP birleşik ve kentsel döngü) ve 680’e kadar yakıt ekleme (50 litre kapasite).

4. Tasarım ve yaşanabilirlik

O tasarım yalnızca ayrıntılarda değişiklik gösterirgibi yeni plug-in hibrit varyantını (PHEV) tanımlamaya hizmet eder. özel lastikler ve dekoratif anagramlar döner motordan. Ama aynı kalıyor kompakt, sportif ve baştan çıkarıcı çizgi Dışarıdan bakıldığında mevcut elektrikli MX-30’da halihazırda görülen coupe SUV özellikleri yer alıyor. Ölçüm 4,39 metre uzunluk ve teklifler beş koltuk yetişkinler için uygun ve 350 litre bagaj.

5. Tam olarak doğru boyutta bir pil

Pil, ile 17,8 kWhgünlük kullanımda pratik özerklik sunmak ve aşağıdaki gibi başka avantajlar eklemek için tam olarak doğru boyuttadır: Üretim sırasında maliyetlerin ve emisyonların azaltılması ve arabanın toplam ağırlığı. İkincisi, iyileştirmeye izin veren bir husustur. direksiyonun arkasındaki dinamizm ve kendi hisleriyle bir yolculuk sunuyor. Bu, Mazda’nın “Jinba Ittai” dediği, sürücü ile araç arasında mükemmel bir bağlantıdır.

6. Sürdürülebilir iç mekan

Yeni MX-30 e-Skyactiv R-EV’nin iç mekanı da Mazda’nın sürdürülebilirlik taahhüdü ve yenilik. Ve kabin birleşiyor geri dönüştürülmüş malzemelerçekici bir sunum ve birinci sınıf kaplamalar farklı bir atmosfer sunmak. Deri döşemedir vegan derisiorta konsol şunları içerir doğal mantar ve geri dönüştürülmüş plastik şişelerden çeşitli kaplamalar yapılıyor.

7. Elektrikli ve çok rahat yuvarlanma

MX-30 R-EV, pürüzsüzlük ve bir sürüş konforu kusursuz ve normalin çok üstünde. Önemli olan her zaman bir elektrik motoru olarak çalışmasıdır, çünkü bu motor alışılmışın aksine tekerleklere bağlanan tek motordur. Ve böylece, bir ipeksi dokunuş. Benzinli motor ise sürüş sırasında aküleri şarj etmek ve menzili artırmak için bir jeneratör görevi görüyor.

8. Özerklik kaygısı yok

Akü bittiğinde iki seçenek vardır: benzinli motoru kullanarak normal şekilde sürüşe devam etmek veya elektrik akümülatörünü bir elektrik prizinden şarj etmek. İçinde Günden güne şehre göre, en çok tavsiye edilen arabayı prizlerde şarj edinister evde, ister sokakta, otoyol gezileri En pratik çözüm; yakıt ikmali yapmak birine servis istasyonu.

9. Hızlı şarj: 25 dakikada %100

İçinde ev fişiile 3.6kW, Pilin yeniden şarj edilmesi yaklaşık 4 saat 30 dakika sürecektir, ancak bu işlem gece siz uyurken yapılabilir. Bir çekimde 7,3kWolarak Duvar şarj cihazı, Bu süre 1 saat 30 dakikaya, başka bir 11 kW’ta ise 50 dakikaya düşecektir. Ancak Mazda’nın son modeli, destekleyen birkaç plug-in hibritten biri. doğru akımla şarj etmealternatif dışında: kadar destekler 36kW ve pil 25 dakika içinde %100’e geri döner.

Gerekli tüm kablolarla standart olarak gelir herhangi bir bağlantı için ve araç prizi ayrıca 1.500 W’a kadar harici cihazlara elektrik sağlayabilir (V2L işlevi).

10. Cazip kampanyalar

Mazda, elektrikli mobilitedeki bu dönüm noktasını kutlamak için müşterilerine aşağıdakiler dahil ilgi çekici lansman kampanyaları sunuyor: özel indirimler ve ek faydalar. Ayrıca, Hükümet tarafından Sıfır etiketli ve PHEV kategorisine sahip bir araç olduğundan, 5.000 Euro’ya kadar sübvansiyon Moves III planının

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir