Motorola Edge 40 Neo incelemesi: Sihir eğrilerde gizli

Motorola Edge 40 Neo, birinci sınıf özelliklerle ve sizi cezbedecek kavisli ekran tasarımıyla dolu orta sınıf bir akıllı telefondur. Bir haftadır kullanıyorum ve tecrübelerime göre, bir Moto akıllı telefon kullanmaya başladığınızda sağladığı mükemmel performans nedeniyle diğer markalara geçiş yapmanız zor olacaktır. Yukarıdaki açıklamadan bu akıllı telefon hakkında ne düşündüğümü tahmin etmiş olabilirsiniz. Öyleyse açıklayayım.

Motorola Edge 40 Neo’yu kapsamlı bir şekilde kullandım ve bu konuda söyleyecek çok şeyim var.

Hangisi olduğundan emin değilim
satın almak için mobil?

Motorola Edge 40 Neo tasarımı

Akıllı telefonun vegan deri arka yüzeye sahip olduğunu ilk duyduğumda tasarımı beğeneceğimden pek emin değildim. Görünüşe göre arka taraftaki malzeme pürüzsüzdü ve uygulamalı deneyimi oldukça etkileyici buldum. Ancak deri sırtın dayanıklılığı konusunda şüpheliyim. Akıllı telefonu verilen kılıfla kullandım ancak kılıf olmadan deri arka kısım toz çekebilir ve bu da Delhi’deki kirli koşullar göz önüne alındığında zamanla kötü görünebilir.

Motorola Edge 40 Neo, arka tasarımının yanı sıra üç etkileyici renkte geliyor: Pantone Black, Pantone Caneel Bay ve Pantone Soothing Sea. Parlak mavi renge sahip Pantone Caneel Bay modelim vardı. Ayrıca, içinde iki kamera merceğinin ve bir el fenerinin bulunduğu büyük kare bir kamera ünitesini göreceksiniz. Akıllı telefonun genel tasarımı şık ve hafiftir ve bu da büyük bir avantaj olarak sayılabilir. Motorola Edge 40 Neo Hindistan’da Rs’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. 23.999.

Motorola Edge 40 Neo ekran

Motorola Edge 40 Neo, etkileyici görünen ve güneş ışığında canlı renkler sergileyen 6,55 inç 10 bit pOLED Kavisli ekrana sahiptir. Ekran, hızlı tempolu bir yaşam tarzına uyacak 144Hz yenileme hızına ve 360Hz dokunmatik örnekleme hızına sahiptir.

Şirket, doğrudan güneş ışığı altında gerçek hayatta beklentileri karşılayan 1300 nit tepe parlaklığına sahip olduğunu iddia ediyor. Beni akıllı telefona bağlayan tek şey kavisli ekranıydı. İzleme deneyimi olağanüstü. Akıllı telefonda “Jaane Jaan” ve “Gilmore Girls”ü izledim ve gösterdiği renkler görsel bir keyifti.

Motorola Edge 40 Neo performansı

Motorola Edge 40 Neo, orta sınıf bir akıllı telefon için uygun olan 12 GB LPDDR4X RAM ile birleştirilmiş MediaTek Dimensity 7030 Sekiz Çekirdekli İşlemci tarafından desteklenmektedir. Akıllı telefon Android 13 üzerinde çalışıyor ve 2 yıllık işletim sistemi güncellemeleri vaat ediyor, bu da yakında çıkacak olan Android 14 ve Android 15’i destekleyeceği anlamına geliyor. Ayrıca 3 yıllık güvenlik güncellemeleri de alacak.

Motorola Edge 40 Neo, sosyal medya, mesajlaşma, görüntülü arama, fotoğraf çekme vb. gibi günlük görevleri hızlı bir şekilde yönetir.

Ayrıca akıllı telefonumda üç oyun oynadım: BGMI, Call of Duty ve Free Fire Max. Oyun açısından akıllı telefon yavaşlıyor ve bu da uzun süreler boyunca. Ayrıca oyun oynarken ve şarj ederken hafif bir ısınma da fark ettim. Bu alandaki genel performans ortalamaydı.

Motorola Edge 40 Neo kamera

Motorola Edge 40 Neo, keskin ve ayrıntılı görüntüler yakalayan 50 MP OIS ana kameraya sahiptir. Kamerayı farklı aydınlatma modlarında kullandım ve alanda optimum ışık olduğunda parlak renkli görüntüler yakalayabildiğini fark ettim. Ana kameranın otomatik iyileştirme özelliği bazen renkleri koyulaştırıyordu ve hatta gece modu kamerası bile bulanık renk tonlarıyla görüntüyü odak dışı hale getiriyordu.

Akıllı telefonun ön tarafında, renk tonlarını doğal ve parlak bir şekilde ortaya çıkaran 32 MP dört piksellik bir selfie kamerası bulunuyor. Gece modu dışında genel kamera performansı mükemmeldi.


Motorola Edge 40 Neo pil ömrü

Motorola Edge 40 Neo, bana umut verici görünen 5000mAh’yi destekliyor. Aslında, orta düzeyde kullanımda akıllı telefonun günde yalnızca bir kez şarj edilmesi gerekir. Bir saat boyunca bile oyun oynamak veya video izlemek, şarjı yaklaşık yüzde 8-10 oranında azaltacaktır.

Akıllı telefon, yüzde 2-3’ten yüzde 100’e şarj olması bir saatten biraz fazla süren 68W hızlı şarj cihazını destekliyor. Pil performansı, koyduğum şeylerin çoğuna dayanmayı başardı.

Motorola Edge 40 Neo kararı

Yukarıda belirtilen bazı endişe verici alanlar olsa da, akıllı telefonla olan deneyimim, istediğim işleri hızlı ve verimli bir şekilde yaptığı için oldukça iyiydi. Pil ömrü, size saatlerce destek sağlayacağı için ikna edicidir. Kamera, gece fotoğrafçılığı kısmı dışında büyüleyici fotoğraflar çekti. Akıllı telefonun ilgimi çeken bir diğer özelliği de şık ve kompakt tasarımıydı. Akıllı telefonun kullanımı çok kolaydır ve kavisli ekranı akış için mükemmeldir.

Artıları

  • Kamera
  • Tasarım

Eksileri

  • Gece modu fotoğrafçılığı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir