OCU bu arabadaki güvenlik hatalarını kınadı

O Avrupa Birliği Avrupa Erken Uyarı Sistemi tehlikeli gıda dışı ürünler için bir arabada yeni bir sorun bildirdi.

Fabrika hatası nedeniyle bir peugeot modeli ‘da satıldı son üç yıl bir sunar çok önemli bir güvenlik açığı, hangisine sebep olabilir araç kontrolünün kaybıbunun sonucunda kaza riskiOCU’ya göre.

Bu bir başarısızlıktır kilitleme somunları direksiyon çubuklarından. Bu bağlantı çubukları gerektiği gibi oturmuyor ve bu da kontrol kayıplarına neden olabiliyor.

Mart 2020’den bu yana

Etkilenen Peugeot modeli 208, özellikle de 19 Mart 2020 ile 24 Ekim 2022 arasında üretilmiştir.

OCU, yalnızca İspanya’da olabileceğini tahmin ediyor 30.000’den fazla araba etkilendi Direksiyon kontrol mekanizmasındaki bu sorun nedeniyle geçtiğimiz 2022 yılının en çok satan ticari araçlarından biri olduğu için.

Alakalı haberler

Prensip olarak, etkilenen bir Peugeot’nuz varsa, aracı satın aldığınız üretici veya satıcı sizinle iletişime geçecektir. Ancak bir Peugeot 208’iniz varsa ve ikinci el aldımüreticiyle kendiniz iletişime geçebilirsiniz. Ya da yeni satın almış olsanız bile, arıza yeterince büyük olduğundan sorunu gözden geçirmenizi ve onların sizinle iletişime geçmesini beklemenizi gerektirmez.

Peugeot’yu şu numaradan arayabilirsiniz: Müşteri desteği 91 347 22 41’den Pazartesiden cumaya sabah 8’den akşam 7’ye kadar..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir