Rapora göre Samsung Galaxy S24 Ultra’da uydu bağlantısı olmayacak; Onun hakkında her şeyi bil

Samsung Galaxy S24 serisinin lansmanına sadece birkaç hafta kaldı ve bu, bir yıldır süren söylentilere ve sızıntılara son verecek gibi görünüyor. Raporlara göre Samsung Galaxy Unpacked etkinliği muhtemelen Ocak ayı ortasında gerçekleşecek. Trendi sürdüren üç model bekleniyor: Samsung Galaxy S24, Galaxy S24 Plus ve Galaxy S24 Ultra ve ikincisi, yılın en iyi akıllı telefonu pozisyonunu kazanmak için yine iPhone 15 Pro Max gibi modellerle rekabet edecek. Sızıntılar daha önce Samsung Galaxy S24 Ultra’nın iPhone 15 Pro Max’te olduğu gibi uydu bağlantısı özelliğine sahip olabileceğini ima etse de yeni bir rapora göre bu durumun Samsung için geçerli olması pek mümkün değil.

Samsung Galaxy S24 Ultra: Uydu bağlantısı yok mu?

ETNews tarafından hazırlanan bir rapora göre Samsung Galaxy S24 Ultra’nın lansmanı muhtemelen çok erken gerçekleşecek ve dolayısıyla uydu bağlantısı özelliği olmayacak. Bu, geçen yıldan bu yana Galaxy S serisine geleceği söylenen bir özellikti ancak belli ki Galaxy S23 Ultra’da bu özellik yoktu. Bu özelliğin önümüzdeki yıl Galaxy S24 Ultra ile gelmesi bekleniyordu ancak bu ihtimalin zayıf olduğu bildiriliyor.

Bilmeyenler için, Galaxy S24 Ultra’daki uydu bağlantısının, uydu üzerinden Acil SOS gibi çalışması bekleniyordu. Özellikle ağ bağlantısı olmadığında, zor durumlarda kullanıcıların acil durum hizmetleriyle iletişime geçmesine olanak tanıyabilir.

Hangisi olduğundan emin değilim
satın almak için mobil?

Samsung Galaxy S24 Ultra: Söylentisel özellikler

Bir söylenti, yaklaşmakta olan amiral gemisi akıllı telefonu Samsung Galaxy S24 Ultra’nın, yapı kalitesi açısından rakibi iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max ile eşleşecek bir titanyum çerçeveye sahip olabileceğini iddia ediyor. Ayrıca daha düz bir ekrana, daha hızlı bir yonga setine ve yükseltilmiş 50MP 5x telefoto kameraya da sahip olabilir.

Rapora göre amiral gemisi telefon dört farklı renkte mevcut olabilir: Titanyum Siyahı, Titanyum Grisi, Titanyum Moru ve Titanyum Sarısı. Ayrıca 120 Hz’e kadar yenileme hızına sahip daha düz 6,8 inç QHD+ ekrana sahip olabilir. Samsung Galaxy S24 Ultra’nın performansını önemli ölçüde artıracak olan Snapdragon 8 Gen 3 yonga setini de alması muhtemel.

Bunun dışında dört arka kamerada 200 MP birincil tetikleyici, 12 MP ultra geniş lens, 10 MP 3x yakınlaştırma lensi ve 50 MP 5x periskop lens bulunabilir. Akıllı telefon ayrıca tüm depolama seçenekleri için 12 GB RAM içerebilir. Bağlantı konusunda Wi-Fi 7 ve Ultra Geniş Bant (UWB) desteği sunabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir