Samsung Galaxy AI, Samsung Galaxy S24 serisi için duyuruldu! En iyi özellikleri kontrol edin

Sürprizlerle dolu olan Samsung Galaxy Unpacked etkinliğinde pek çok yeni ve nefes kesici yenilik görüldü. Şirket, Samsung Galaxy S24 serisiyle nihayet hayranların merakla beklediği Galaxy AI özelliklerini gün yüzüne çıkardı. Dikkat çekici bir şekilde, çoğu ihbarcı ve analist, sızıntıları ve ön bilgileriyle hedeften çok da uzakta değildi. Samsung ayrıca Yapay Zeka Canlı Çeviri Çağrısını da tanıtmıştı ve artık gelişmiş kullanıcı iletişimi, üretkenlik ve günlük mobil deneyimle daha da fazla özellik ve işlevselliğe sahip. Cihazdaki Galaxy AI, çarpıcı AI özellikleri açısından iPhone 15 serisi ve Google Pixel 8 serisine zorlu bir rekabet sağlayacak birçok sezgisel özelliğe sahiptir. Galaxy AI’nin yeni nesil Samsung akıllı telefonlarda neler sunduğuna göz atın.

Ayrıca şunu okuyun: Samsung Galaxy S24 CANLI lansmanı: En son güncellemelerin tümü

Galaxy AI özellikleri:

Hangisi olduğundan emin değilim
satın almak için mobil?

1. Canlı Çeviri: Bu özellik, cihazdaki yapay zekanın yardımıyla telefon görüşmelerinin gerçek zamanlı ses ve metin çevirilerini sağlar. Bu nedenle üçüncü taraf çeviri uygulamasına gerek kalmayacaktır.

2. Yapay Zeka Tercümanı: Çevrilen metni okumayı kolaylaştırmak için artık canlı konuşmalar bölünmüş ekran görünümünde çevrilebiliyor.

3. Sohbet Yardımı: Kolay iletişim için farklı mesajlaşma uygulamalarında kullanılabilir. Yapay zeka desteği, metin yazarken iş arkadaşlarınız veya arkadaşlarınız için kısa ve akılda kalıcı ifadeler yazmanıza yardımcı olabilir.

4. Android Auto: Mesajları otomatik olarak özetleyecek ve her durumda bağlantıda kalmanızı sağlayacak ilgili yanıtları önerecektir.

5. Not Yardımı: Samsung Notes artık kullanıcıların özetler, şablonlar oluşturmasına, not almasına ve daha pek çok şeye yardımcı olacak yapay zeka ile entegre edilecek.

6. Transkript Yardımı: Bu özellik, ses ve video kayıtlarını metne dönüştürmek için AI ve Speech-to-Text teknolojisini kullanır.

7. Circle to Search: Samsung, bu yeni hareket özelliğini Galaxy S24 serisine getirmek için Google ile ortaklık kurdu.

Galaxy AI kamera özellikleri

1. ProVisual Motor: Bu özellik, Uyarlanabilir Piksel Sensörü tarafından desteklenen 5x optik yakınlaştırmanın yanı sıra Dörtlü Tele Sistemin kullanılması açısından görüntü yakalama yeteneklerini dönüştürecektir.

2. Geceografi: Yapay zeka, kameranın düşük ışık koşullarında daha fazla ışık yakalamasını sağlayacak.

3. Galaxy AI düzenleme araçları: Kullanıcıların silme, yeniden oluşturma ve yeniden düzenleme gibi hızlı düzenlemeleri kolayca yapmasına yardımcı olacaktır.

4. Düzenleme Önerisi: Bu özellik, görüntülerin daha hoş görünmesini sağlayacak düzenlemeler önermek için Galaxy AI’yi kullanır.

5. Üretken Düzenleme: Üretken yapay zeka ile görüntünün arka planını doldurabilir, sınırları doldurabilir, konumlandırmayı iyileştirebilir ve daha fazlasını yapabilir.

6. Sosyal paylaşım: Instagram ve Snapchat gibi üçüncü taraf uygulamalar da kamera yetenekleri açısından Galaxy AI’dan yararlanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir