Samsung Galaxy S23 ana ekran deneyiminizi Yığılmış Widget’larla düzenleyin, Nasıl yapılacağını öğrenin

Samsung One UI 5.0, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve yaşam kalitesini artırmak için çeşitli özellikler sundu. Öne çıkan özelliklerden biri, widget yığınlarının tanıtılmasıdır. Bu yenilikçi özellik, kullanıcıların ana ekran widget’larını temizleyerek bakması daha temiz ve kullanımı daha organize olan minimalist bir görünüm eklemelerine olanak tanır. Samsung Galaxy S23’e veya en son işletim sistemini destekleyen herhangi bir Samsung akıllı telefona sahipseniz ve bu One UI 5.0 özelliğini daha önce kullanmadıysanız, içindeki yığılmış widget’ları kullanmak için bu adımları takip edebilirsiniz.

1. Ana Ekrana Widget Ekleme:

Samsung Galaxy S23 cihazınızda veya seçtiğiniz Samsung telefonunuzda yığılmış widget’ları kullanmaya başlamak için ana ekranınızın boş bir alanına uzun basın veya ana ekranı sıkıştırın. “Widget’lar” seçeneğine erişin ve eklemek istediğiniz widget’ı seçin. Tercihlerinize göre yeniden boyutlandırın. Widget’ın sınırlamalarını aşamayacağınızı unutmayın.

Artık WhatsApp’tayız. Katılmak için tıklayın.

Hangisi olduğundan emin değilim
satın almak için mobil?

2. Yığılmış widget’lar nasıl çalışır?

Gelecekte yığınlamayı düşündüğünüz tüm widget’ların, orijinal widget ile aynı alana sığacak şekilde otomatik olarak yeniden boyutlandırılacağını unutmamanız önemlidir. Ana ekrana yerleştirdiğiniz ilk widget, sonraki tüm yığılmış widget’ların boyut parametresine yönlendirir.

Yığınlamayı Başlatma:

Yığılmış widget’lar oluşturmak için ana ekranda mevcut widget’a dokunup basılı tutun. Bir menü görünecektir; istifleme işlemine başlamak için “yığın oluştur”u seçin.

Widget’ları Seçme:

Yığınlamak istediğiniz widget’ları seçin ve “Ekle”ye dokunun. Bu, çeşitli Samsung ve üçüncü taraf widget’larını birleştirmenize olanak tanıyacak ve ana ekranınızda özelleştirilmiş ve özlü bir deneyim yaratacaktır.

Daha Fazla Widget Ekleme:

Yığılmış widget’ınızı, widget’a uzun süre dokunup “Yığını düzenle”yi seçerek genişletebilirsiniz. Burada yığına daha fazla widget ekleyebilir ve yığının widget’lar arasında otomatik olarak dönmesini isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.

Ayrıca farklı widget’ları deneyebilir ve bunları yığın içinde ihtiyaçlarınıza göre yeniden düzenleyebilirsiniz. Bu esneklik, Samsung Galaxy S23 cihazınız için kişiselleştirilmiş ve dinamik bir ana ekran sağlar.

Yığılmış widget’lar kullanıcılara bilgiye erişmenin kesintisiz ve düzenli bir yolunu sunar. Bu basit adımları izleyerek Samsung Galaxy S23’ünüzde görsel olarak çekici ve verimli bir ana ekran deneyimi oluşturabilirsiniz.

Bir şey daha! HT Tech artık WhatsApp Kanallarında! Teknoloji dünyasından hiçbir haberi kaçırmamak için linke tıklayarak bizi takip edin. Tıklamak Burada hemen katılmak için!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir