Samsung Galaxy S24 ile şirket, akıllı telefon tahtını yeniden kazanmak için yapay zekaya yöneliyor

Samsung Galaxy Ambalajsız: Güney Koreli dev, Apple’ın dünyanın en büyük telefon satıcısı olarak yerini yeniden kazanmaya çalışırken Samsung, Çarşamba günü yeni yapay zeka özelliklerine sahip en yeni Galaxy akıllı telefonunu piyasaya sürdü. San Jose, Kaliforniya’daki bir etkinlikte tanıtılan birinci sınıf Samsung Galaxy S24 Ultra’nın, yabancı dildeki telefon görüşmelerini ve metinleri aynı anda çevirebilme yeteneğine sahip olduğu söylendi. 13 dilde mevcut olan cihaz içi işlev, Samsung’un kendi yapay zeka teknolojisi tarafından desteklenmektedir.

Akıllı telefonun Android işletim sistemini oluşturan Google ile yapılan ortaklık sayesinde S24, benzeri görülmemiş bir arama işlevi de sunuyor.

Bu, aynı zamanda AI’yı kullanarak, kullanıcıların aramak istedikleri bir ifadeyi veya görseli basitçe daire içine almalarına olanak tanıyarak çalışır.

Hangisi olduğundan emin değilim
satın almak için mobil?

Şirket, bu özelliğin, zahmetli kesme ve yapıştırma işlemleriyle arama yapmak için uygulamalar arasında geçiş yapma ihtiyacını ortadan kaldırdığını söyledi.

Yapay zeka aynı zamanda telefonun kamera güçlerini de güçlendiriyor; üretken yapay zeka arka planların doldurulmasına veya kaldırılmasına yardımcı oluyor.

Bu yapay zeka özellikleri hem buluttan hem de telefonun kendisinden destek alıyor ve birçoğu Google’ın arama motoru devi Bard sohbet robotuna da güç veren Gemini temel modelini kullanıyor.

Artık WhatsApp’tayız. Katılmak için tıklayın.

Benzer AI özelliklerinin bir sonraki iPhone 16’nın bir parçası olacağı ve muhtemelen bu yılın sonlarında piyasaya sürüleceği yönünde yaygın söylentiler var.

Apple’ın daha önce piyasaya sürdüğü iPhone 15’e benzer şekilde Samsung S24, şirketin daha iyi dayanıklılık sağladığını söylediği titanyum çerçeveyle geliyor.

Galaxy S24 serisi, 31 Ocak’ta en üst seviye Ultra ile 1.299 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

S24, sektör verilerinin Apple’ın iPhone’unun, Samsung’un 12 yıllık liderliğinden sonra ilk kez dünyanın en çok satan akıllı telefonu haline geldiğini göstermesinden birkaç gün sonra ortaya çıktı.

International Data Corporation’a göre iPhone, Güney Koreli firmanın 226,6 milyon adet satışına kıyasla 2023 yılında 234,6 milyon adet satışla Samsung’un tacını çaldı.

Ayrıca en çok okunan hikayeleri de okuyun:

Apple, Epic Games’e karşı! Fortnite yapımcısı Epic Games’in CEO’su Salı günü yaptığı açıklamada, şirketin Apple’ın iPhone’unu alternatif uygulama mağazalarına açmaya yönelik mahkeme savaşının, ABD Yüksek Mahkemesi’nin davayı dinlemeyi reddetmesinin ardından kaybedildiğini söyledi. Burada ne olduğunu bilin.

Finans Dünyasında Yapay Zeka Serpintisi! OpenAI’nin ChatGPT’si gibi büyük dil modelleri, yaşamın ve çalışmanın çoğu alanını aksatmakla tehdit ediyor. Finansal ticaret bir istisna değildir. Buraya dalın.

Facebook Kurucu Ortağı için Fırsat? 3.500 dolarlık yeni Apple Vision Pro kulaklığı, meta evrende artan bir ilgi dalgası yaratıyor. Mark Zuckerberg nasıl faydalanabilir? Fitness. Buraya atla.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir