Samsung Galaxy S24 serisi akıllı telefonlar Google’ın üretken yapay zeka teknolojisini barındıracak – Gemini Nano

Samsung Galaxy S24 serisi akıllı telefonlar bugün San Jose, California’da düzenlenen Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtıldı ve donanımın kendisi kadar yapay zekaya da odaklanıldığı şirket tarafından anında anlaşıldı. Şirketler, Samsung’un Çarşamba günü tanıtılan Samsung Galaxy S24 serisi akıllı telefonlarında Google’ın üretken yapay zeka teknolojisini kullandığını açıkladı. Ayrıca şunu okuyun: Samsung Galaxy S24 CANLI lansmanı: En son güncellemelerin tümü

Çok yıllı anlaşma kapsamında, Güney Koreli firmanın amiral gemisi Samsung Galaxy S24 serisi, Google’ın en verimli geniş dil modeli olan yerleşik Gemini Nano’yu kullanacak ve Gemini Pro ve Imagen 2 metin-görüntü teknolojisine erişim sağlayacak. bulut.

Şirketler araçlardan para kazanmak için yeni yollar ararken, Google, GenAI’yi akıllı telefonlar, kişisel bilgisayarlar ve üretkenlik yazılımları da dahil olmak üzere günlük uygulamalara ve cihazlara yerleştirme konusunda Microsoft ile bir yarışa kilitlenmiş durumda.

Hangisi olduğundan emin değilim
satın almak için mobil?

Artık WhatsApp’tayız. Tıklamak katılmak.

Pazar araştırma şirketi Counterpoint Research geçen ay yaptığı açıklamada, GenAI akıllı telefonların pazar payının 2023’teki %4’ten 2024’te ikiye katlanacağını söyledi.

Google anlaşması, Samsung’u, arama motoru devinin en yetenekli ve en büyük geniş dilli modeli olan Gemini Ultra’yı test eden ilk şirketlerden biri yapacak.

Müşteriler, Samsung’un Notes, Ses Kaydedici ve klavye gibi yerel uygulamalarında yapay zeka destekli özetleme ve sınıflandırma özelliklerini kullanmaya başlayabilir.

Imagen modeli aynı zamanda kullanıcıların Ocak ayının sonunda satışa çıkacak olan S24 akıllı telefonların Galeri uygulamasında karmaşık fotoğraf düzenleme görevlerini gerçekleştirmelerine de yardımcı olacak.

Analitik firması International Data Corporation’a göre Samsung, 2023’ün dördüncü çeyreğinde pazar payını Apple ve Çinli akıllı telefon üreticileri Xiaomi ve Transsion’a kaptırdı ve küresel sevkiyatlar bir önceki yıla göre yaklaşık 60 milyondan 53 milyon adede düştü.

Bir şey daha! HT Tech artık WhatsApp Kanallarında! Bizi orada takip edin, böylece teknoloji dünyasındaki hiçbir güncellemeyi kaçırmazsınız. ‎HT Tech kanalını WhatsApp üzerinden takip etmek için tıklayın Burada hemen katılmak için!

(Reuters girdileri ile)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir