Samsung Galaxy S24 son derece yapay zekaya odaklanıyor, ancak söylentilerdeki yükseltmelerle eşleşebilecek mi?

Galaxy S24 serisiyle karşılaşacağımız Samsung Galaxy Unpacked etkinliğine artık sayılı günler kaldı. Lansman etkinliği 17 Ocak 2024’te yapılacak ve yeni nesil S serisi, Samsung’un kullanıcılarının akıllı telefon deneyimini iyileştirmeye yönelik yeni girişimi Galaxy AI ile birlikte tanıtılacak. Peki yeni nesil, yapay zeka özelliklerinin dışında performans ve donanım açısından beklentileri karşılayacak mı? Lansman yaklaştıkça sızıntılara dayanarak S24 serisinin nasıl görüneceğine dair bir fikrimiz var. Yeni yükseltmelere ve onu önceki modelden ve ligdeki diğer rakiplerden ayıran özelliklere göz atalım.

Samsung Galaxy S24 heyecana değer mi?

Samsung, bu yıl Galaxy S24 serisiyle Galaxy AI özelliğine daha fazla vurgu yapıyor ancak alıcıların kafasındaki önemli soru, yeni neslin öncekinden daha iyi olup olmadığı. Şu ana kadar Galaxy S24, merakla beklenen Snapdragon 8 Gen 3 veya Exynos 2400 işlemci gibi birkaç ayarlama dışında pek fazla yükseltme alamayabilir. Bu yıl Samsung çok fazla donanım yükseltmesi içermeyebilir, bu da onu Galaxy S23 serisine oldukça benzer hale getirecek.

Artık WhatsApp’tayız. Katılmak için tıklayın.

Hangisi olduğundan emin değilim
satın almak için mobil?

Tom’s Guide, Samsung Galaxy S24 tasarımı açısından temel modellerin seleflerini kopyalamasının beklendiğini ancak S24 Ultra’nın yeni bir titanyum çerçeve alabileceğini ve bunun da yeni renk seçeneklerine yol açabileceğini bildirdi. S24 Ultra’nın 50MP telefoto lense sahip olacağı söyleniyor ancak optik yakınlaştırma performansında bir uzlaşma olabilir. Premium pazarında, donanımın büyük yükseltmeler almaması eğilimi var. Bunu iPhone 14 serisinde gördük ve şimdi analist, iPhone 16 serisinin de bir o kadar heyecan verici olacağını öngörüyor.

Ancak bu yıl Galaxy S24 serisinin ana odak noktası yeni yapay zeka özellikleri olacak. Samsung ayrıca “Galaxy AI ile Yakınlaştırın” sloganıyla da dalga geçti, bu nedenle kamerada yakınlaştırmayı veya görüntü kalitesini artıracak bazı özellikler görebiliriz. Şu an itibariyle yapay zeka özellikleri gizli tutuldu ve bu konuda pek bir şey bilmiyoruz ancak sesin gerçek zamanlı çevirisini sağlayacak Yapay Zeka Canlı Çeviri Çağrısı özelliğine sahip olabileceği söyleniyor. Ayrıca Galaxy S23’ün Pixel 8 AI özelliği gibi görüntüyü geliştirecek Üretken Düzenlemelerle gelebileceği de söylendi. Ancak akıllı telefon alıcılarını mevcut akıllı telefonlarını yükseltmeye ikna etmek yeterli olacak mı? Bu, 17 Ocak 2024’te açıklanacak.

Ayrıca bugün en çok konuşulan şu haberleri okuyun:

Hindistan’a daha yenilikçi bir M2M/IoT (Nesnelerin İnterneti) ortamı geliyor!

Resmi bir açıklamada, “DoT, güvenli ve yenilikçi bir M2M/IoT (Nesnelerin İnterneti) ortamı oluşturmayı sağlamaya kararlıdır” dedi. Bu makaledeki bazı ilginç ayrıntılar. Buradan kontrol edin.

TN Büyük Hareketler Yapıyor.

Tamil Nadu’nun Pazar günü yaptığı açıklamada, Apple’ın tedarikçileri Tata Electronics ve Pegatron’un yanı sıra otomotiv devi Hyundai Motors gibi firmalarla 4,39 milyar dolardan fazla değere sahip yatırım anlaşmaları imzaladığı belirtildi. Hepsini buradan kontrol edin.

Yakında Chennai’deki Reliance Veri Merkezi.

Milyarder Mukesh Ambani, firması Reliance’ın Brookfield ile ortaklaşa önümüzdeki hafta bir veri merkezi açacağını ve hızlı büyüyen pazara giriş yapacağını söyledi.

Tüm bunların ne anlama geldiğini bilin. Buraya dalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir