Samsung Galaxy S24 Ultra, Galaxy S24 Plus, Galaxy S24: Unpacked 2024’te açıklanan fiyat

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bugün amiral gemisi serisi olan üç akıllı telefonu piyasaya sürdü. Telefonlar arasında Samsung Galaxy S24, Samsung Galaxy S24 Plus ve Samsung Galaxy S24 Ultra yer alıyor ve ayrıca öne sürdükleri birçok özelliğe güç sağlamak için yapay zekaya büyük bir dönüş yaptığını da belirtti. Şirket ayrıca müşterilere ulaşacakları fiyat noktalarını da açıkladı. Aşağıdaki Galaxy Unpacked etkinliğinde açıklanan Samsung Galaxy S24 Ultra, Samsung Galaxy S24 Plus, Samsung Galaxy S24 fiyatına göz atın.

Samsung’un cihazları hakkında açıkladığı bilgilere göre, yapay zekanın bir sonraki dalgası insanlara neredeyse gittikleri her yerde eşlik eden cihazlara sızdığı için akıllı telefonlar bu yıl çok daha akıllı hale gelebilir.

Samsung akıllı telefonlar, iPhone 15 ve önceki sürümleriyle zorlu bir rekabete girecek.

Hangisi olduğundan emin değilim
satın almak için mobil?

Galaxy S24 serisinin satış konuşması yapay zeka tarafından desteklenen bir dizi yeni özellik etrafında dönüyor. Samsung Galaxy Unpacked etkinliği 2024’te Samsung’un mobil ürün yönetiminden sorumlu başkan yardımcısı Drew Blackard, “Yapay zekanın merkezde yer aldığı yeni bir çağa giriyoruz” dedi.

Samsung, yapay zeka girdileri için Google’a yöneldi. Samsung Galaxy S24 serisi, Samsung’un kendi yapay zeka çalışmalarından bazılarını içermesinin yanı sıra, Google’dan gelen en son gelişmelerden bazılarıyla da dolu olacak.

Samsung Galaxy S24 serisi fiyatı

Ne yazık ki bu teknolojik gelişmeler, alıcıların Samsung’un en üst seviye telefonu için daha yüksek fiyatlar ödemesine neden oldu. Samsung Galaxy S24 Ultra’nın fiyatı, geçen yılın karşılaştırılabilir modeli Galaxy S23 Ultra’ya göre 100 dolar veya yüzde 8 artışla 1299 dolar oldu. Dikkat çekici bir şekilde, geçen yıl Apple iPhone 15 Pro Max de depolama alanını artırmasına rağmen 100 dolarlık bir fiyat artışı almıştı.

Apple gibi Samsung da büyük ekranlı model için önceki fiyatları koruyor. Samsung Galaxy S24 Plus’ın ABD’deki fiyatı 999 dolar. Sade vanilya modeli Samsung Galaxy S24’ün fiyatı 799 dolardan başlayacak.

Teslim etmek isterseniz yeni Samsung Galaxy akıllı telefonlar 31 Ocak’tan itibaren mağazalarda satışa sunulacak.

Bu telefonlar, 13 dil ve 17 lehçede telefon görüşmeleri sırasında canlı çeviri sağlayacak bir özellik de dahil olmak üzere, eskisinden çok daha fazla yapay zeka ile donatılacak.

Samsung Galaxy S24 Serisinin farklı bölgelerdeki fiyatı şu şekilde:

İngiltere: Samsung Galaxy S24 serisinin İngiltere’deki başlangıç ​​fiyatları Galaxy S24 için 799 euro, Galaxy S24 Plus için 999 euro ve Galaxy S24 Ultra için 1299 euro.

Hindistan: Samsung Galaxy S24: Rs. 79999, Samsung Galaxy S24 Plus: Rs. 99999 ve Samsung Galaxy S24 Ultra: Rs. 129999.

BAE: Samsung Galaxy S24: Dh3199 ve Dh3499, Samsung Galaxy S24 Plus: Dh3899 ve Dh4399, Samsung Galaxy S24 Ultra: Dh5099, Dh5599 ve Dh6599.

Kanada: Samsung Galaxy S24: 1099,99 ABD doları, Samsung Galaxy S24 Plus: 1399,99 ABD doları, Samsung Galaxy S24 Ultra: 1799,99 ABD doları.

Arama Yapılacak Google Çevresi

Galaxy S24 serisi aynı zamanda Google’ın, vurgulanan şeyle ilgili anında arama sonuçları elde etmek için metin parçalarını, fotoğraf veya video parçalarını daire içine almak için dijital bir kalem kullanmayı içeren “Arama Çemberi” özelliğini de tanıtacak.

fotoğraf hilesi

Yeni Galaxy telefonları aynı zamanda cihazın kamerasıyla çekilen fotoğrafların belirli bölümlerinin görünümünü ve yerleşimini değiştirmenin hızlı ve kolay yollarını da sağlayacak. Bu, insanların fotoğraflarını iyileştirmelerine yardımcı olan ve aynı zamanda yanıltıcı görseller oluşturmayı kolaylaştıran bir özelliktir.

Samsung ve Google Ortaklığı

Neredeyse tüm telefon üreticilerinin iPhone’larında Apple’ı yasaklaması gibi Samsung da telefonlarında Google Android işletim sistemini kullanıyor ve bu nedenle iki şirketin çıkarları örtüşüyor. Google Pixel akıllı telefonların tıpkı iPhone’lar gibi Samsung akıllı telefonlara rakip olması da bir başka konu.

Forrester Araştırma analisti Thomas Husson, özellikle Eylül 2024’te piyasaya sürülecek olan Apple iPhone 16 serisinin daha fazla yapay zeka sunmasının beklendiğini ancak artık Samsung’un teknolojiyi daha yaygın hale getirme konusunda üstünlük kazanmaya başladığını söyledi.

Husson, “Samsung’un pazarlama konusundaki hedefi, tüketicileri sihirli ve görünmez deneyimlerle etkilemek için teknolojiyi şeffaf hale getirmektir” dedi.

Lohr, “Zeka aslında o kadar da akıllı olmayan akıllı telefonunuza geliyor” dedi. “Sonunda akıllı telefonunuzun tüm gün sizi dinlemesini ve günün sonunda günün bir özetini sunmasını sağlayabileceğiniz kullanım durumları görebilirsiniz. Bu, sosyal yapıda bir zorluk yaratabilir çünkü eğer herkesin cihazı herkesi dinliyorsa, bu kimin verileri?”

Ayrıca en çok okunan hikayeleri de okuyun:

Finans Dünyasında Yapay Zeka Serpintisi! OpenAI’nin ChatGPT’si gibi büyük dil modelleri, yaşamın ve çalışmanın çoğu alanını aksatmakla tehdit ediyor. Finansal ticaret bir istisna değildir. Bununla ilgili her şeyi burada okuyun. Bu makaleyi okumaktan keyif aldıysanız, lütfen arkadaşlarınıza ve ailenize iletin.

Apple Watch yasaklandı mı, yasaklanmadı mı? Mahkeme vazosunun ardından Apple biraz rahatladı! Artık Apple için işlerin nerede olduğunu bilin. Bununla ilgili her şeyi burada okuyun. Bu makaleyi okumaktan keyif aldıysanız, lütfen arkadaşlarınıza ve ailenize iletin.

Her yerde sorun var! Orta Doğu’daki çatışmalar gibi Dünya da ısınıyor. Dünya ekonomisi ve Ukrayna’nın Rusya’ya karşı savunması hızla ilerliyor. Yapay zeka (AI) hepimizin hayatını altüst edebilir. Dünya Ekonomik Forumu’nun bu yılki edisyonunda küresel önceliklerin yapılacaklar listesi genişledi. Burada işlerin nerede durduğunu bilin.

World Inc endişeli! Davos öncesi yapılan bir anket, küresel CEO’ların işletmelerinin uzun vadede sürdürülebilirliği konusunda giderek daha fazla endişe duyduklarını gösterdi. Yapay zeka (AI) ve iklimin bozulması nedeniyle baskı artıyor. Buraya dalın. Bu makaleyi okumaktan keyif aldıysanız, lütfen arkadaşlarınıza ve ailenize iletin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir