Samsung Galaxy S24 Ultra S Pen tasarımı lansman öncesinde sızdırıldı

Amiral gemisi cihazlarının erken piyasaya sürülmesi için hazırlık yapan Samsung’un yakında çıkacak Samsung Galaxy S24 serisi yakın zamanda FCC sertifikasını aldı ve Koreli teknoloji devi tarafından önemli bir adım atıldı. 17 Ocak’ta yapılması planlanan ve merakla beklenen Unpacked etkinliğinde yalnızca Samsung Galaxy S24 ve Samsung Galaxy S24 Plus’ın değil, aynı zamanda resmi olarak Ocak 2024’te piyasaya sürülecek birinci sınıf amiral gemisi Samsung Galaxy S24 Ultra’nın da tanıtılması bekleniyor. Ultra’nın tasarımını sergileyen FCC sertifikası, şimdi de beraberindeki Samsung S Pen ile ilgili önemli ayrıntıları açıkladı.

S Pen’e Detaylı Bakış

MySmartPrice tarafından bildirildiği üzere, FCC sertifikasyon web sitesi artık EJ-PS928 model numarasıyla tanınan S Pen hakkında bilgiler sergiliyor. Liste, S Pen’in yalnızca önceki Samsung Galaxy S23 Ultra’da bulunan tasarımı hatırlatan tasarımını açıklamakla kalmıyor, aynı zamanda temel teknik özellikleri de ana hatlarıyla belirtiyor. 2402-2480 MHz frekans aralığında çalıştığı tanımlanan S Pen, toplam 104,64 mm (4,12 inç) uzunluğa sahiptir ve sol taraftaki bir düğmeyi ve üstte tıklamalı bir düğmeyi muhafaza eder. Ayrıca okuyun: Samsung Galaxy S24 Ultra, tıpkı iPhone 15 Pro gibi titanyum çerçeveye sahip olabilir

Belirtilen 2402-2480MHz frekans aralığı, S Pen’in iletişim kurduğu özel spektrum görevi görerek Samsung Galaxy S24 Ultra ile veri iletimini ve alımını kolaylaştırıyor. Bu veriler, Samsung Galaxy S24 Ultra’da el yazısı tanıma, hava hareketleri ve uzaktan kumanda gibi özelliklerin etkinleştirilmesi için hayati önem taşıyan S Pen’in konumu, basıncı ve yönü hakkındaki ayrıntıları içeriyor.

Hangisi olduğundan emin değilim
satın almak için mobil?

2011 yılında Samsung Galaxy Note ile birlikte ortaya çıkan S Pen, el yazısı, çizim ve geniş cihaz ekranıyla etkileşim için farklı yetenekler sunarak Note serisinde hızla önemli bir özellik olarak ortaya çıktı. Zaman içinde her S Pen nesli, basınç duyarlılığında, işlevsellikte ve Samsung’un yazılım özellikleriyle kusursuz entegrasyonda gelişmelere tanık oldu.

Yerleşik S Pen’in dahil edilmesi, bir yıl önce Samsung Galaxy S21 Ultra ile birlikte S Pen’in piyasaya sürülmesinin ardından Samsung Galaxy S22 Ultra ile birlikte tanıtıldı. Samsung’un S Pen’i S serisine dahil etme konusundaki kararlılığı, kullanıcılarına yenilikçi özellikler sunmaya yönelik stratejik bir hamleyi sergiliyor.

Samsung Galaxy S24 serisinin Ocak ayında beklenen lansmanına yönelik beklentiler artarken, meraklılar önümüzdeki haftalarda ortaya çıkacak seriyle ilgili daha fazla açıklama ve ayrıntıyı sabırsızlıkla bekleyebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir