Samsung Galaxy S24 Ultra, tıpkı iPhone 15 Pro gibi titanyum çerçeveye sahip olabilir

Yeni nesil Samsung Galaxy S serisinin Ocak 2024’te tanıtılması bekleniyor. Lansmana bu kadar yakın olmak, sızıntıların da hızla art arda geldiği anlamına geliyor. Son sızıntı, Samsung Galaxy S24 Ultra’nın, rakip iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max ile yapı kalitesi açısından eşleşen bir titanyum çerçeveye sahip olabileceğini gösteriyor. Ayrıca daha düz bir ekrana, daha hızlı bir yonga setine ve yükseltilmiş 50MP 5x telefoto kameraya da sahip olabilir. İlginç bir şekilde bazı söylentiler, temel Samsung Galaxy S24 ve Galaxy S24 Plus modellerinin bu özellikleri kaçırabileceğini öne sürüyor.

Windows Raporu, Samsung Galaxy S24 Ultra’nın resmi görünümlü görsellerini paylaştı ve bazı ayrıcalıklı özelliklerini keşfettiğini iddia etti. Rapora göre, “amiral gemisinin çerçevesi Titanyumdan yapılacak, taban ve Plus modellerinde ise büyük olasılıkla alüminyum zırh seçeneği bulunacak”. Özellikle Samsung, akıllı telefonuna ilk kez titanyum kasa ekleyecek.

Samsung Galaxy S24 Ultra titanyum çerçeveye kavuşacak

Rapora göre amiral gemisi telefon dört farklı renkte mevcut olabilir: Titanyum Siyahı, Titanyum Grisi, Titanyum Moru ve Titanyum Sarısı. Ayrıca 120 Hz’e kadar yenileme hızına sahip daha düz 6,8 inç QHD+ ekrana sahip olabilir. Samsung Galaxy S24 Ultra’nın performansını önemli ölçüde artıracak olan Snapdragon 8 Gen 3 yonga setini de alması muhtemel.

Hangisi olduğundan emin değilim
satın almak için mobil?

Bunun dışında dört arka kamerada 200 MP birincil tetikleyici, 12 MP ultra geniş lens, 10 MP 3x yakınlaştırma lensi ve 50 MP 5x periskop lens bulunabilir. Akıllı telefon ayrıca tüm depolama seçenekleri için 12 GB RAM içerebilir. Bağlantı konusunda Wi-Fi 7 ve Ultra Geniş Bant (UWB) desteği sunabilir.

Raporda bu telefonların titanyum çerçeve, UWB veya 5x optik yakınlaştırma taşımayacağını öne sürdüğü için diğer iki model olan Galaxy S24 ve Galaxy S24 Plus bu özelliklerden bazılarını kaçırabilir. Bu modellerde alüminyum çerçevenin korunması ihtimaliyle olası renk seçenekleri arasında Oniks Siyahı, Mermer Grisi, Kobalt Menekşesi ve Amber Sarısı yer alıyor.

Bu bilgilerin hiçbirinin resmi kaynaklardan gelmediğini ve bu nedenle bunlara biraz şüpheyle yaklaşmanız gerektiğini unutmayın. Nihai teknik özellikler ve tasarım değişiklikleri ancak 17 Ocak’ta gerçekleşmesi beklenen lansmanda açıklanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir