Seat, Ibiza, Arona ve Leon’un genişletilmesi ve şehir içi dört tekerlekli bisikletle sürekliliğini güçlendiriyor

‘Gaf’ (veya yanlış anlama) sonrasında bazı medyada yayınlananların aksine Volkswagen markasının CEO’su ve Seat’ın yönetim kurulu başkanı, Thomas Schäferiçinde Münih SalonuBir İngiliz medyasına verdiği röportajda Seat’ın ortadan kaybolduğunu ima ettiğinde, İspanyol şirket sadece ortadan kaybolmakla kalmayacak, aynı zamanda görecek. iş potansiyelinizi artırdı eklerken Cupra, Seat ve SeatMO için ortak bir cephedeideal elektromobilite.

Şirket olarak sadece İspanya’da değil, tüm dünyada devam edecek. Çünkü Seat’ın projesi küresel bölgesel değil. Marka Cupra kendini en hızlı büyüyen şirket olarak pekiştiriyor Volkswagen Grubugüçlendirmek için bir destek görevi gören koltuk bir şirket olarak. Sahip olmak Schäfer Sözlerinin yanlış yorumlandığını fark etti ve hiçbir zaman bir cenazeden bahsetmek istemediği konusunda uyardı. koltuk.

Münih’te, nerede koltuk Kore, Japon ve Stellantis grubundan birkaç marka gibi bir marka olarak mevcut değildi (Cupra ile bir şirket olarak vardı), Schäfer’in sözlerinin ardından yaratılan kargaşa birçok ülkede konuşmacı buldu. Seat’ın bir marka olarak dramatik bir şekilde parçalanmasıyla başlayan medya. Her türden fikir sahibi, bilgi olmadan ortaya çıktı, özellikle de sosyal ağlarda, “sahte haber” balonunu şişirmekten başka hiçbir şey yapmayan ve bu da eklemekten fazlasını eksiltiyordu.

Şirket olarak dönüşüm

aynen El Periódico 2021’de zaten duyurmuştuSeat, yeni mobilite konusunda referans olacak bir marka olarak kendini dönüştürerek devam edecek ve edecek. Şirket araba satmaya devam edeceğiz kadar böyle içten yanmalı motor üretiminin sonu (ufuk 2035). Seat’tan “Her zamankinden daha güçlüyüz” diyorlar. Bunu onaylamak için hiçbir nedenleri yok.

Marka, pandemi, yarı iletkenler, ulaşım ve hammadde maliyetlerindeki artışın neden olduğu krizin ardından rakamlarını iyileştiriyor. Bu yıl şu ana kadar satışları yüzde 18 arttı199.000 otomobil satıldı. “Tarihteki en eksiksiz ürün yelpazesine sahibiz” diye belirtiyorlar.

Seat yakın zamanda doğruladı İbiza ve Arona modellerinin yaşam döngüsünün uzatılması. İlk başta yaşam eşiği 2028’de sona erdi, ancak Oliver Blume (beş yıldır Seat’ta çalışıyordu) Volkswagen Grubu başkanlığına devredilmesi ve 2035 yılındaki kesin yasağına kadar içten yanmalı motor satışına devam edilmesinin gerekliliği üzerine İspanyol marka, bu iki modelin yeni teslimatını duyurdu.

Gruba katılacaklar Koltuk LeonŞirketin ilk planlarında ‘yeniden şekillendirilmesi’ planlanan. “İbiza, Arona ve Leon’u otomobil sunmaya devam edecek şekilde güncelleyeceğiz düşük tüketimli plug-in hibritler yanma çağının sonuna kadar” diyorlar Münih’te. Saf elektriğin uygulanması mahallelerde devam ediyor ve Seat’ta bunu mükemmel bir şekilde anladılar, dolayısıyla en çok satan ürünlerin yanma ömrü uzadı.

Saklanmadıkları şeyden koltukve hiçbir zaman sahip olmamalarının nedeni, ürün yelpazesinde tam bir elektrifikasyonun görünürde olmaması, dolayısıyla bir otomobil üreticisi olarak sonuncusu çıktığında iflas edecek olmalarıdır. İbiza, Arona ve Leon arasında Martorell tesisi. Wayne GriffithsSeat ve Cupra’nın başkanı, yıllardır şirketin dönüşüm geçirdiğini ve Seat ile Cupra’nın farklı rollere sahip olacağını söylüyor. Ve öyle olacak. “Markanın geleceğini geliştiriyoruz ve Seat’ın paylaşım, abonelikler ve mikromobilite gibi gençlerin ihtiyaç duyduğu yeni mobilite biçimlerini sunma fırsatı olduğunu biliyoruz” diye vurguladı. Wayne Griffiths.

Mikromobilite

Yaşamın sona erdiği günün ertesi Arona, Leon ve İbiza (2030-2031), Seat’ın gücü, işlerin geliştirilmesinde var olmaya devam edecek. KoltukMOonun bölümü hareketlilik. Şu anda hem satın alma hem de kiralama hizmeti için elektrikli kişisel hareketlilik araçlarını (scooter ve scooter’lar) zaten satıyorlar ve aynı zamanda çekingen bir şekilde küçük teknelerle bu konuya başladılar.

Önümüzdeki yıl 2025 yılı hedefiyle dört tekerlekli araçkentsel, dayalı Sessizlik S04. Tasarım ve geliştirme zaten tamamlandı ve Volkswagen grubu buna onay verdiği anda üretime geçecek. S04’e kıyasla birçok tasarım değişikliğine sahip ve arabaya çok benzeyen bir görünüme sahip bir dört tekerlekli bisiklettir.

Yeni model, kentsel ihtiyaçları, araçları karşılamak için önümüzdeki yıllarda piyasaya sürülecek diğer markaların model seli ile rekabet edecek cazip bir ürün olacak. fiyatı 10.000-15.000 euro sınırında olacak. Çünkü bildiğimiz şekliyle 25.000 Euro’nun altındaki bir araba, gelecekte tamamen elektrifikasyon nedeniyle ortadan kalkacak. Bu yüzden koltuk Bu mobilite alanını kapsamak Volkswagen grubunda stratejik olacaktır.

Avustralya, Amerika Birleşik Devletleri ve Çin

Sözlerinden dolayı yanlış anlaşılmanın ötesinde Schäfergücü Koltuk şirketi var olmaya devam edecek. Avrupa sınırlarının ötesinde. Cupra çalışmalarına başladı Avustralya taşınmaya başlayacağını da duyurdu. Amerika Birleşik Devletleri. Bunun için hazırlıklarımızı tamamlamak üzereyiz dedi. Griffith’ler Münih’te, hatta bunun için bazı modellerin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Volkswagen grubu fabrikalarından birinde üretilmesinden yararlanmayı bile düşüneceklerdi.

“Bu büyük bir adım, her marka için büyük bir zorluk. Amerika Birleşik Devletleri dünyanın en zor pazarlarından biridir. Markanın çalıştığını ve İspanya’dakilerden daha büyük otomobillerin satıldığı Amerika Birleşik Devletleri’nde işe yarayan bir portföye sahip olduğunu kanıtlamamız gerekiyor. Para kazanmak istiyorsanız ABD’de üretim yapmalısınız” diyor. Griffith’ler.

Alakalı haberler

Seat’ın Volkswagen grubundaki önemi bir icat değil. Şirket seçildi ilk modeli üret yeni fabrikada Hefei, Çinpiyasaya çıkan yeni Tavascan 2024. Bir adım at Çin Asyalı markaların Avrupa’ya güçlü bir şekilde gelişi göz önüne alındığında, bu gelecekteki gelişimin anahtarıdır.

Ayrıca, Matías Carnero’nun (Koltuk çalışma konseyi başkanı) açıkladığı gibi, ikinci neslin üretimini zaten talep ettiler. Tavascan için Martorell tesisi, bu da İspanyol fabrikasına yeni bir platformun gelmesi ve geleceğe yönelik verimli bir konsolidasyon anlamına geliyor. Bu arada Tavascan Çin’de Volkswagen markası altında satılacak. Açık olan şu ki Elektrikli Koltuklar Martorell’de üretilmeyecekÇünkü bunu şirketin dünya çapında geliştirmeyi seçtiği marka olan Cupra gibi yapacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir