Sesli ve görüntülü aramalarda büyük değişiklikler, yeni silme animasyonu; faydaları kontrol et

Telegram, Android’deki sesli ve görüntülü görüşmelerin kalitesinde büyük değişiklikler getirdiğini duyurdu. WhatsApp’a rakip olarak hizmet veren platform, uçtan uca şifreleme ve iki adımlı kimlik doğrulama gibi güvenlik özelliklerini de sunuyor. Üstelik uygulamada çeşitli görevler için ek işlevsellik sunan ‘botlar’ da bulunuyor. WhatsApp gibi sesli ve görüntülü arama işlevselliği de sunuyor ve kullanıcılar burada en son Telegram güncellemesinden yararlanabilirler. Ayrıca, bu değişikliklerden en çok yararlanacak olanlar eski akıllı telefonlara sahip kullanıcılar olacak çünkü bu değişiklikler onlar üzerinde de çok işe yarayacak. Telegram şunları açıkladı: “Yeni arayüz eskisinden daha az kaynak gerektiriyor, bu da pil ömründen tasarruf sağladığı ve eski cihazlarda daha iyi çalıştığı anlamına geliyor.” Güncelleme aynı zamanda pil ömrü üzerinde de olumlu bir etkiye sahip olacak ve şarjın hızlı tükenmesine neden olmayacak. Bu son Telegram güncellemesinde neler olacağına göz atın.

Telgraf güncellemesi

Telegram, bir blog yazısında kullanıcıları için büyük güncellemeler yayınlayacağını duyurdu. En son Telegram sürüm 10.5.0’ın bir parçası olarak sesli ve görüntülü arama kullanıcı arayüzü yenilendi. Kullanıcılar artık çağrının durumuna göre dinamik olarak değişen yeni animasyonlar ve güzel arka planlar görecekler (çalıyor, aktif veya bitmiş). Telegram, bu yeni kullanıcı arayüzünün öncekine göre daha az kaynak kullandığını ve bunun akıllı telefonun pil ömrü üzerinde olumlu bir etki yaratma potansiyeline sahip olduğunu söylüyor. Ayrıca eski cihazlarla uyumluluğu da artırabilir.

Üstelik Android için Telegram, daha önce uygulamanın iOS sürümünde kullanıma sunulan yeni bir silme animasyonuna kavuşuyor. “Thanos Snap” olarak adlandırılan seçenek, Telegram mesajları silindiğinde buharlaşma etkisi sağlıyor.

Hangisi olduğundan emin değilim
satın almak için mobil?

“Bu yılı Telegram tarihindeki Bot Platformuna yönelik en büyük güncellemeyle kapatıyoruz. Düzinelerce yeni özellik arasında, botlar artık mesajlara tepki verebiliyor ve tepkileri, alıntıları ve bağlantıları yönetebiliyor, diğer sohbetlere veya konulara yanıtlar gönderebiliyor ve çok daha fazlasını yapabiliyor”, diye duyurdu Telegram.

Son güncellemeyle birlikte Telegram’daki botlar, yönetici oldukları kanallardaki çekilişler ve bonuslar hakkında da bilgi alabilecek. Telegram’ın 10.5.0 sürümü aşamalı olarak kullanıma sunuluyor, dolayısıyla güncellemeyi hemen görememeniz mümkün. Güncellemenin gelmesi birkaç gün sürebilir.

Telegram ayrıca 2024 için daha fazla değişiklik planlandığını duyurdu, o yüzden bizi izlemeye devam edin!

Bir şey daha! Artık WhatsApp Kanallarındayız! Bizi orada takip edin, böylece teknoloji dünyasından hiçbir güncellemeyi kaçırmazsınız. ‎HT Tech kanalını WhatsApp üzerinden takip etmek için tıklayın Burada hemen katılmak için!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir