Şu anda size en iyi değeri hangi telefon veriyor?

Samsung Galaxy S23 ve Samsung Galaxy S24 karşılaştırması: Amiral gemisi Android akıllı telefon satın almayı planlayanların zor bir karar vermek zorunda kaldığı yılın o zamanı. Karar, şu anda neredeyse 11 aylık olan bu yılın Samsung Galaxy S23’üne sadık kalmak mı, yoksa bir ay daha bekleyip yakında çıkacak olan Samsung Galaxy S24’ü mü almak olacak? Mevcut nesil, yeni nesil akıllı telefonun parlak yeni özellikleriyle gelmeyecek olsa da, özellikle tatil sezonunda önemli bir indirimle satışa sunulacak. Karışıklık meşrudur ve bu nedenle daha bilinçli bir karar vermenize yardımcı olmak için her akıllı telefonla tam olarak neler alabileceğinizi vurguluyoruz. Bir göz atalım.

Samsung Galaksi S23

Samsung Galaxy S23, 120Hz’e kadar yenileme hızına sahip 6,1 inç Dinamik AMOLED 2X ekranla birlikte geliyor. Akıllı telefon, standart model için 128 GB depolama alanıyla eşleştirilmiş Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile donatılmıştır.

Kameralara gelince, Samsung Galaxy S23, 50MP birincil geniş kamera, 12MP ultra geniş kamera ve 10MP telefoto lensten oluşan üçlü arka kamera kurulumuna sahip. Ön tarafta Galaxy S23, 12MP selfie kamerasıyla donatılmıştır. Telefon 3900 mAh bataryaya sahip. Kutudan Android 13 ve Samsung’un en son güncellemeleriyle birlikte geliyor.

Hangisi olduğundan emin değilim
satın almak için mobil?

Akıllı telefon Rs’den başlıyor. 8GB RAM + 128GB depolama modeli için 74.999.

Samsung Galaksi S24

Samsung’un temel model Galaxy S24’ü içerecek Galaxy S24 serisini piyasaya sürmesi bekleniyor. Bazı değişiklikler söylentileri dolaşırken akıllı telefonda köklü dönüşümlerin olmayacağına inanılıyor. Galaxy S24’ün tıpkı selefi gibi 6,1 inç ekrana sahip olması bekleniyor. Ancak eğer bir söylentiye inanılırsa Samsung, AMOLED panellerden şu ana kadar yalnızca Ultra’da bulunan LTPO panellere yükseltebilir.

Bazı söylentiler Galaxy S24’ün ABD’de Snapdragon 8 Gen 3 yonga setine sahip olacağını, diğer bölgelerde ise Exynos 2400 SOC ile geleceğini belirtti. Başka bir söylenti, temel modelin bunun yerine Snapdragon 8 Gen 2’nin optimize edilmiş bir versiyonunu içerebileceğini söylüyor.

Bu iki telefon aynı zamanda söylentilere göre yığılmış pil olarak adlandırılan yeni bir pil tasarımına da sahip olabilir. Boyutta bir artış olmadan daha iyi enerji yoğunluğu sunacaktır.

Bunun dışında diğer değişiklikler şu an için bilinmiyor. Samsung Galaxy S24’ün selefiyle aynı kamera sistemine sahip olacağına inanılıyor.

Buna dayanarak, Galaxy S23’te biraz indirim bulabilirseniz daha iyi bir anlaşma olabileceği görülüyor. S24 serisi piyasaya sürüldüğünde fiyatta önemli bir düşüş yaşanacak ve bu, akıllı telefona yönelmek için daha da iyi bir zaman olacaktır.

Ancak teknolojinin en ileri noktasında yaşıyorsanız ve Samsung’un en yeni özelliklerini kaçırmak istemiyorsanız, o zaman biraz daha fazla harcayıp onun yerine Galaxy S24’ü tercih edersiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir