SÜRÜCÜ EHLİYETİ | İki ekstra puan nasıl alınır?

Trafik Genel Müdürlüğü (DGT) bünyesine kattı değişiklikler Son reformda önemli kanun gerçekleştirildi. Arasında değişiklikler en dikkat çekici olanı elde etme olasılığıdır iki puan bundan fazla sürücü ehliyeti 2023 yılında. Kuruluş bunun kapsam hedefiyle uygulanmaktadır. geliştirmek Sürücü kurslarında direksiyon başındaki sürücülerin davranışları sorumlu Ve verimli.

Böylece, bu özelliğe sahip olan insanlar dolaşım izni elde edebilecekler sertifika Bu eğitime karşılık gelen, aynı zamanda başka bir çift noktaları. Şu anda bunlar ayrıntılı değil tarih, Gereksinimler veya diğerleri Özellikler bunun hakkında talimatbirkaç haftadır üzerinde çalışıyor olmalarına rağmen akreditasyon Ülkenin farklı şehirlerindeki eğitmenler.

Kurs Özellikleri

Business Insider portalının bildirdiğine göre, yeni kurslar DGT’nin 2023’teki prömiyerlerinde her iki rol de yer alacak teorik başka biri gibi pratik. Eğitimin minimum süresi yaklaşık olacaktır Altı saatve sürüş önlemleriyle ilgilenecek güvenlitürüne göre farklılaşarak araç Ve yol.

Aynı şekilde, bunlardan biri bölümler özel dikkat gösterilecek olan husus, saygı olacaktır. bisikletçilerdaha fazla kullanıcı olarak kabul edilir hassas.

Puanları genişletin veya kurtarın

Alakalı haberler

Sonrasında alınacak sertifika onaylamak Bu kurslar kazandıracak iki puan sürücü belgesi sahibine. Bu önlem izin verecek büyütmek toplamına kadar olan bakiye 15 puan olasılığına ek olarak hemen iyileşmek nedeniyle kaybedilen puanlar ihlaller trafik.

Şunu belirtmek gerekir ki iki hafta sırayla hizmet eder sınıryani bu sürücüler 14 puan Eğitimi geçenler bu sınavı geçemeyecek bariyer.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir