Sürücülere uyarı: tünelde ışıklar ne zaman kullanılmalı

Trafik Genel Müdürlüğü (DGT) herkese mesaj gönderdi sürücüler Onların aracılığıyla sosyal ağlar. Kuruluş bunun önemi konusunda uyarıyor ışık yolda giderken araç ışıkları tünel ve her şeyden önce an bunu yapmaya uygundur.

Önce Bir tünele girerken ışıkları açın Görmek Ve görülecekİlk metrelerde gözün alışması zaman alıyor ışık değişimi. Ve asfalt genellikle daha kötü kavramadaha büyük bir mesafeye ihtiyaç vardır frenleme“, DGT’yi bir tweet’te yazıyor.

Bir tünele girmeden önce açın #ışıklar Görmek ve görülmek için ilk birkaç metrede gözün ışık değişimine alışması zaman alır.

Ve asfaltın tutuşu genellikle daha kötü olduğundan daha uzun bir fren mesafesine ihtiyaç duyulur.

https://t.co/YQ2utjfkuJ#Daha İyi Sür pic.twitter.com/qclyn5DNNr

— Genel Trafik Direktörü (@DGTes) 14 Şubat 2023

Güneş gözlüğü

Alakalı haberler

DGT tarafından belirlendiği gibi belirteçler web sitesinde toplanmıştır, “tarafından çok kısa Tünelin ne olduğunu” öğrenmek için anahtarı açmak önemlidir. ışıklar arabanın (ve ayrılırken bunları kapatın). Özerk vücut şu şekilde tanımlar: “gerekli” etkinleştirilmesi önerilen bu güvenlik önlemi önce sürücünün gözünün görmesi zaman aldığından tünele girerken alışmak ışığın değişmesine.

Aynı şekilde DGT, taşıyan sürücülere de çağrıda bulunuyor: Güneş gözlüğü bir yerde yolculuklarına başladıklarında onları çıkarmak için tünel ve daha sonra, kaybolmamak için onları tekrar takın. gözleri kamaşmış Ayrılırken.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir