Sürücüleri merakta bırakan korkunç MOT testleri

kirlilik Toplumun ve kamu kuruluşlarının en büyük kaygılarından biri haline geldi. Büyük şehirlerde endişe var aşırı kullanım otomobillerin. Ve kısıtlamaların ardından araçlarla bunlara erişebilmek kirleticilerOnlar artık üstesinden gelmek için düzenlemelerin sıkılaştırılması Muayene testleri.

Sanayi, Ticaret ve Turizm Bakanlığı’nın yayımladığı verilere göre kirletici emisyonlar; üçüncü sebep neden araçlar MOT’u geçemezlerAydınlatma ve sinyalizasyon arızalarının ve tekerlekler, lastikler ve süspansiyondaki kusurların arkasında. Teknik Muayenedeki başarısızlıkların %16’sından sorumludurlar. Son yılda 1,3 milyon araç rakamını aşmadı ITV Emisyon sistemindeki arızalar nedeniyle.

Alakalı haberler

Emisyon testi üç tür kontrol Kirletici emisyonları kontrol etmek için ilk ikisi: zorunlu tüm araçlar için. A yapılır ilk görsel test ve bir ikinci işlemegaz analizörü ve OBD okuyucu. Ancak ayrıca Euro 5 ve üzeri standartlarını karşılayan dizel ve benzinli araçların da liman üzerinden gaz kontrolünü yapması gerekiyor. OBD.

kontroller kirletici emisyonların gerekli ikisi de araçlar için dizel Şunlarınki gibi benzin. Dizel araçlarda ise gaz opaklığı egzoz. Benzinlilerde ise karbon monoksit konsantrasyonu ölçülür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir