Talep korkuları arasında Apple iPhone 15 fiyat indirimi açıklandı

Apple iPhone 15 Fiyat İndirimi: Apple Inc., yıllardır ilk kez Çin’deki en yeni iPhone’larında 500 yuan’a (70 $) varan indirimler sunuyor; nadir görülen bir indirim, önemli cihazına olan talebin azalmasına ilişkin korkuları derinleştirebilir.

Apple, Pazartesi günü resmi Çin web sitesinde tasarrufları sessizce tanıttı. Anlaşma, Ay Yeni Yılı alışveriş sezonu öncesinde 18 Ocak’tan 21 Ocak’a kadar geçerli ve iPhone indirimi, en üst düzey cihazında yaklaşık %5 indirime eşdeğer.

Artık WhatsApp’tayız. Tıkla katılmak.

Hangisi olduğundan emin değilim
satın almak için mobil?

Bu hamle, Çin’de Huawei Technologies Co. gibi yerel markalara yönelik artan tercihin yanı sıra giderek artan sayıda devlet destekli kurum ve firmada yabancı cihazların kullanımını yasaklayan fermanlarla örtüşüyor. Analistler, Apple’ın en yeni iPhone 15’inin geçen yıl Çin’de piyasaya sürülmesinden sonra selefine göre çok daha kötü satıldığını söylüyor.

Jefferies, Huawei’nin Çin’de üretilen 7 nanometrelik işlemciye sahip Mate 60 serisini piyasaya sürmesinin ardından 2023 iPhone satışlarının yüzde 30 düşebileceği konusunda uyardı; bu başarı, ABD yaptırımlarına rağmen devlet medyası tarafından ulusal bir atılım olarak övüldü.

Apple’ın Çinli perakende ortakları geçmişte en yeni iPhone’larda daha yüksek indirimler teklif etmişti. Apple’ın kendisi de genellikle bu yılın şubat ayına denk gelen ve ülkenin en önemli tatili olarak kabul edilen Ay Yeni Yılı’ndan önce her yıl gadget’larda indirim yapıyor. Ancak yıllardır en yeni iPhone’larda fiyat indirimi yapmadı.

Bu yılki indirimler iPhone 13’ten iPhone 15 Pro Max’e kadar her şeyi kapsıyor. Web sitesine göre Apple ayrıca MacBook Air, çoğu iPad modeli, bazı AirPods ve Apple Watch SE gibi cihazlarda da tasarruf sunacak. Şirket, MacBook Air’in fiyat etiketinden 800 yuan kadar indirim yapıyor.

Ayrıca şu önemli hikayeleri okuyun:

Rahatsız edici! Yapay zeka tarafından yaratılan unutulmaz kadın portresiyle kültür dünyasını sarsan sanatçı, şimdilik yeni teknolojiden bıktığına karar verdi. Çok bağımlılık yapıyor, diyor. Burada her şeyin ayrıntılı açıklamasını öğrenin.

Yapay zeka iş dünyasını nasıl altüst edecek? Adecco şefi, yapay zekanın istihdam açısından ciddi kaygılar yarattığını ancak aynı zamanda yeni pozisyonlar da yaratacağını söylüyor. “Yapay zeka muhtemelen onlarca yıldır gördüğümüz en büyük aksama ve devrimdir” diyor. Bununla ilgili her şeyi buradan okuyun. Bu makaleyi okumaktan keyif aldıysanız, lütfen arkadaşlarınıza ve ailenize iletin.

Yapay zeka modelleri “son derece bağlama bağımlıydı”! Çalışma, yapay zeka destekli tahmin modellerinin geliştirildikleri denemede doğru tahminler yaptığını, ancak bunun dışında “rastgele tahminler” verdiğini söylüyor. Buraya dalın. İlginç mi buldunuz? Devam edin ve tanıdığınız herkesle paylaşın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir