Tim Cook’un söyledikleri ve nelerin kullanıma sunulacağı

Aralarında Google ve Samsung’un da bulunduğu çeşitli akıllı telefon şirketleri yapay zeka (AI) yarışına girerken Apple, teknolojiyi benimseme konusunda oldukça geride kaldı. Apple üretken yapay zekasının ipuçlarını verirken şirketin bunu halka tanıtması uzun zaman alıyor ve bu da iPhone kullanıcılarının Apple’ın bu yeni teknolojide izlediği yönü sorgulamasına neden oluyor. Ancak yakın zamanda yapılan bir röportajda CEO Tim Cook, Apple’ın 2024 yılında iOS 18 güncellemesi aracılığıyla iPhone’larda AI özelliklerini kullanıma sunacağını açıkladı. Bu yıl görebileceğimiz tahmin edilen 5 Apple AI özelliğine göz atın.

iPhone’lar için Apple AI özellikleri

Verge tarafından hazırlanan bir rapora göre Tim Cook, yakın zamanda yapılan bir kazanç açıklamasında Apple’ın akıllı telefonlarına yapay zeka araçlarını getireceğini açıkladı. Şirketin üretken yapay zeka araçları üzerinde çalıştığı da ortaya çıktı.

Cook, “İleriye baktığımızda bu ve geleceği şekillendirecek diğer teknolojilere yatırım yapmaya devam edeceğiz. Bu, muazzam miktarda zaman ve çaba harcamaya devam ettiğimiz yapay zekayı da içeriyor ve bu yılın sonlarında bu alanda devam eden çalışmalarımızın ayrıntılarını paylaşmaktan heyecan duyuyoruz.”

Hangisi olduğundan emin değilim
satın almak için mobil?

Peki ne geliyor olabilir? İşte analistlerin bazı düşünceleri.

WhatsApp Kanallarındayız. Tıklamak katılmak.

  1. Apple Analisti Mark Gurman’a göre şirket, en büyük işletim sistemi güncellemesini iOS 18 ile duyuracak. Bu güncelleme, gelişmiş bir Siri sesli asistanını da getirebilir. Gurman, Tech Radar’ın aktardığına göre “şirket tarihindeki en büyük iOS güncellemelerinden biri – en büyüğü olmasa da -” dedi.
  2. Ek olarak, Siri’ye LLM’nin (büyük dil modelleri) entegrasyonunu da görebiliriz, bu da onu ChatGPT gibi bir dijital asistan haline getirecek. Bu nedenle, iPhone’a gelecek yükseltmelerle birlikte konuşma araçları bekleyebiliriz.
  3. Apple ayrıca Mesajlar, Apple Music ve Pages gibi çeşitli iPhone uygulamalarına da AI özellikleri getirebilir.
  4. Video ve fotoğrafçılık için bazı AI özellikleri olabilir, ancak bunlar Samsung Galaxy S24 AI kamera yetenekleri kadar önemli olmayabilir, ancak Apple’ın AI teknolojisi açığını diğer cihazlarla kapatmak için oyununu yükseltmesi bir adım önde.
  5. Son olarak Apple, Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC) iOS 18 güncellemesiyle birlikte gelecek iPhone nesli ve diğer cihazlara yönelik AI girişimlerini ve özelliklerini açıklayabilir.

Ayrıca bugün diğer öne çıkan haberleri okuyun:

Apple’ın katlanabilir özelliği geliyor mu? Apple, 7-8 inç ekranlı ilk katlanabilir cihazını 2026 veya 2027’de piyasaya sürebilir. Katlanabilir bir iPhone mu yoksa iPad mi olacağı konusunda belirsizlik sürüyor. Bununla ilgili her şeyi burada okuyun.

Fotoğrafları düzenlemeyi seviyor musunuz? İşte bunu bir anda yapmanın en iyi yolları! Onlara buradan göz atın.

Akıllı telefon lansmanı! Infinix Smart 8’in 8 + 128 GB’lık bir modeli vardır. 50MP yapay zeka kameraya, yenilikçi tasarım öğelerine ve güçlü MediaTek Helio G36 Sekiz Çekirdekli İşlemciye sahiptir. Buradan kontrol edin.

Paris’teki Eyfel Kulesi’ni ziyaret eden turistler artık UPI’yi kullanarak ikonik anıta yapılacak gezi rezervasyonlarını yapabilecek. Hepsini burada okuyun.

Hackerlara dikkat! Yakın zamanda yayınlanan bir raporda, Google Play Store’da 6’sı kötü amaçlı yazılım yayan 12 kötü amaçlı uygulama tespit edildi. Kendinizi bu tür tehditlerden nasıl koruyacağınızı bilin. Burada neler olduğunu bilin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir