Uyarı! WhatsApp yedekleme ücretsiz Google Drive depolama alanı yakında Android akıllı telefonlarda DURACAK!

WhatsApp 2024’e bir değişiklikle başlıyor ve bu değişiklik Android kullanıcılarını büyük ölçüde etkileyebilir. Meta’daki geliştiriciler son zamanlarda WhatsApp’a çok sayıda yeni özellik getirme misyonuna giriştiler. Platform yakın zamanda HD çözünürlükte fotoğraf ve video gönderme özelliğine ek olarak Discord benzeri bir sesli sohbet özelliğini de başlattı. Şimdi WhatsApp’ta büyük bir değişiklik yapılacak, ancak muhtemelen daha kötüsü olacak. Kasım ayında Meta Platforms, WhatsApp’ın ücretsiz Google Drive depolama alanına yedeklenmesine olanak tanıyan planı yakında durduracağını duyurmuştu. WhatsApp, bunca zamandır Android akıllı telefonlarda WhatsApp yedeklemeleri için ücretsiz Google Drive depolama alanı sunuyor, ancak bu ücretsiz kullanım da amacına ulaşmış gibi görünüyor. Ve bu, özellikle büyük WhatsApp yedeklemelerine sahip olanlar için iyi bir haber anlamına gelmiyor. Her şeyi bilin.

WhatsApp yedekleme ücretsiz Google Drive depolama alanı – yolun sonu

Kasım ayındaki bir blog yazısında WhatsApp şunları duyurdu: “Önemli bir uyarı olarak, Android’deki WhatsApp yedeklemeleri, diğer mobil platformlarda WhatsApp yedeklemelerinin nasıl işlendiğine benzer şekilde, yakında Google Hesabınızın bulut depolama sınırına dahil edilmeye başlayacak.” Değişikliğin Aralık ayında WhatsApp beta kullanıcılarına yansımaya başlayacağı ve gelecek yılın başlarında daha geniş bir kullanıma sunulacağı belirtildi. Nihayet ücretsiz Google Drive depolama alanınıza veda etme zamanı geldi!

Şirket, kullanıcıları bu değişiklikle ilgili olarak WhatsApp’a, ardından Sohbetlere ve ardından Sohbet Yedeklemelerine giderek görülebilecek bir banner aracılığıyla bilgilendirmeye başlayacak. Raporlara göre, WhatsApp’ın belirli bir sürümü halihazırda “Yedeklemeler önümüzdeki birkaç ay içinde Google depolama alanınızı kullanmaya başlayacak” ifadesini göstermeye başladı.

Hangisi olduğundan emin değilim
satın almak için mobil?

Dolayısıyla WhatsApp yedeklemeleri artık Google’ın ücretsiz hesabıyla sunduğu 15GB depolama alanının bir kısmını kaplayacak. Daha fazla depolama alanına sahip olmak istiyorsanız Google One’a abone olmanız gerekir. WhatsApp’ın iOS cihazlarda boş depolama alanı bulunmadığından bu değişikliğin yalnızca Android kullanıcılarını etkilediğini unutmamak gerekiyor.

Bir şey daha! Artık WhatsApp Kanallarındayız! Bizi orada takip edin, böylece teknoloji dünyasından hiçbir güncellemeyi kaçırmazsınız. ‎HT Tech kanalını WhatsApp üzerinden takip etmek için tıklayın Burada hemen katılmak için!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir