VİTES DEĞİŞTİRME HATASI | Vites değiştirirken en çok yapılan hata: yapmayın

Her ne kadar birçok durumda sürücü kursları bir şeye özellikle dikkat edin hata sürücüler arasında çok yaygın deneyimsizbu, diğer birçok kişide, sertifikalarını aldıktan sonra bile tekrarlanmaya devam ediyor sürücü ehliyeti.

Pratik açıdan bu başarısızlığın hiçbir etkisi yoktur. acilsanki bir Vites değiştirme yanlış zamanda idam edildi, ancak bir şey içeriyor ilave risk Araba sürerken ve her şeyden önemlisi, frenleme.

Debriyaj freni

Biraz önce tutuklamak bir aracın varlığında engel veya bir sinyal verme yolda birçok insan hata yaptığında: pedalı metale koy aynısını yaparken debriyajı Fren. Bu ‘bağlantısızlık’, kutu serbest bırakıldı ve sonuç olarak, hızlanmak atalet ve küçük araba frenleme dağıtımı.

Alakalı haberler

Başka bir deyişle, eğer doğru frenleme yardımcı oluyorsa yürüyüşler arabayı yavaşlatmak için, bu durumda sadece frenler tüm bu görevi yerine getirmek ve buna katlanmak zorunda olanlar yük.

@carypela ♬ orijinal ses – CarYpela

Bu nedenle, ‘Tiktoker’ CarYpela’nın gösterdiği gibi, doğru süreç şunları içerir: yavaşça azaltın fren yoluyla hız ve bu yeterli olduğunda Düşükaynısını debriyaj için de yapın ve son olarak araç tamamen durduğunda tutuklanmışbırak Ölü nokta; yapabileceğin an Ayağını kaldır Debriyajdan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir