Yaklaşan Samsung Galaxy S24, yeni görülen Galaxy AI özelliğine sahip olabilir; Şu ana kadar bildiklerimiz

Pek çok tahmincinin 17 Ocak’ta olduğunu iddia ettiği Samsung Galaxy S24 serisinin lansmanına yaklaşıyoruz. Tarih yaklaştıkça, yaklaşmakta olan amiral gemisi serisinin neler içerebileceği hakkında giderek daha fazla şey duyuyoruz. Son zamanların en ilginç söylentilerinden biri, S24 serisinin yakın zamanda tanıtılan üretken yapay zeka modeli Galaxy AI’yi içerebileceği yönündeydi. Ancak Samsung’un bu yeni yapay zeka aracına kısa bir süre önce göz attık ve bunun S24 serisini nasıl destekleyebileceğini henüz bulamadık. Ancak ayrıntılara sahip olmasak da, bu yeni teknoloji ve bunun gelecekte Samsung cep telefonlarını nasıl şekillendirebileceği hakkında bir şeyler biliyoruz. Bir göz atalım.

Galaxy AI, Samsung Galaxy S24 serisinde yer alabilir

Her şey Kasım ayı başlarında Samsung’un, Samsung AI Forum 2023’te Samsung Gauss adlı üretken yapay zeka modelini piyasaya sürmesiyle başladı. Yapay zeka modeli, şirketin Araştırma bölümü tarafından oluşturuldu ve kullanımları, yerel eğitim modeli tarafından destekleniyor. Ardından sadece bir hafta sonra Güney Koreli teknoloji devi, Galaxy AI adlı başka bir yapay zeka modeliyle dalga geçti. İşlerin ilginçleştiği yer burası.

Samsung bunu, hem Samsung tarafından geliştirilen cihaz içi yapay zeka hem de şirketin çeşitli açık işbirlikleri yoluyla sağlanan bulut tabanlı yapay zeka tarafından desteklenen “kapsamlı bir mobil yapay zeka deneyimi” olarak tanımladı. Bu muhtemelen teknolojinin akıllı telefonlar için geliştirildiği ve hem cihaz içi yapay zekaya sahip olacağı (çevrimdışı çalışacak ve muhtemelen cihazın dışında veri paylaşmayacak) hem de bulut tabanlı sunucular aracılığıyla destekleneceği anlamına geliyor. Açık kaynak olmasına rağmen muhtemelen kullanıcının verilerini Samsung ve diğer üçüncü taraf geliştiricilerle paylaşmasını gerektirecek.Kullanıcıların gizliliği konusunda bir soru işareti oluşturuyor ancak bunun nasıl sonuçlanacağını görmek için beklememiz gerekecek.

Hangisi olduğundan emin değilim
satın almak için mobil?

Samsung ayrıca bu teknolojinin en büyük etkiye sahip olacağı üç önemli alanı da vurguladı. Bu üç alan; engelsiz iletişim, basitleştirilmiş üretkenlik ve sınırsız yaratıcılıktır.

İlginç bir şekilde Samsung, bu yapay zeka teknolojisinin bir kullanım örneğini de verdi. Şirket, Galaxy AI’nin, kullanıcılara kişisel bir tercüman sağlayacak AI Live Translate Call adlı bir özellik getireceğini söyledi. Bu, akıllı telefonun gerçek zamanlı olarak ses ve metin çevirileriyle geleceği anlamına geliyor. Bu, Google’ın Pixel cihazlarıyla bile sunabileceği bir şey değil ve mobil teknolojide bir yeniliğin habercisi olabilir.

Şimdilik sadece spekülasyon yapabiliriz ancak Samsung, önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek akıllı telefonlarda Galaxy AI’nın piyasaya sürüleceğini göreceğimizi söyledi. Bazı tahminciler bunun Galaxy S24 serisiyle başlayabileceğini söylüyor ancak bunu öğrenmek için resmi lansmana kadar beklememiz gerekecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir